Komisie, výbory, rady a orgány

Komisie mestského zastupiteľstva

Zloženie komisií Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici (2018 – 2022)

 

1. Komisia MsZ pre ekonomický rozvoj

poslanci:
Jakub Gajdošík
Igor Kašper
David Kapusta
Miriam Lapuníková – predsedníčka
Martin Majling
Marek Modranský
Vladimír Pirošík
Peter Pohančaník
Michal Škantár
Martin Turčan – podpredseda
neposlanci:
Harmaniaková Anna

Viera Čuvajová – sekretárka

 

2. Komisia MsZ pre dopravu

poslanci:
Jakub Gajdošík
Hana Kasová
Pavol Katreniak
Marek Modranský – predseda
Milan Smädo – podpredseda
Michal Škantár
Martin Turčan
neposlanci:
Baník Martin
Golian Jozef
Martinka Martin
Snopko Miroslav
Štulajterová Andrea

Mária Jagerčíková – sekretárka

 

3. Komisia MsZ pre výstavbu a technickú infraštruktúru

poslanci:
Jakub Gajdošík
Daniel Karas
Hana Kasová – predsedníčka
Milan Lichý
Radovan Ocharovich
Peter Pohančaník
Michal Škantár – podpredseda
Martin Turčan
neposlanci:
Klasová Zuzana
Priehodová Ľudmila
Mylbachrová Janka
Sobota Tomáš
Tomala Vladimír

Jaroslava Bačovská – sekretárka

 

4. Komisia MsZ pre životné prostredie

poslanci:
Svetozár Dluholucký
Pavol Katreniak – podpredseda
Stanislav Mičev
Martin Majling
Marek Modranský
Matúš Molitóris – predseda
Michal Škantár
neposlanci:
Paulíková Barancová Martina
Fodor Eduard
Hochmuth Luděk
Sabo Peter

Erika Havranová – sekretárka

 

5. Komisia MsZ pre vzdelávanie

poslanci:
Daniel Karas
Andrej Leitner
Radovan Ocharovich – podpredseda
Marcel Pecník – predseda
Lucia Skokanová
neposlanci:
Droppa Juraj
Fiľo Pavel
Frčová Beáta
Maková Andrea
Marušková Anna
Rusko Michal

Aneta Jarešová – sekretárka

 

6. Komisia MsZ pre sociálny rozvoj, bývanie a zdravie

poslanci:
Svetozár Dluholucký
Miriam Lapuníková
Milan Lichý – predseda
Ludvik Nábělek
neposlanci:
Hirt Beata
Hudec Peter
Kosťová Šouc Lívia
Krišteková Ingrid
Ondráš Marek
Tósegiová Ľubomíra
Vavrúšová Helena

Jana Lovásová – sekretárka

 

7. Komisia MsZ pre cestovný ruch

poslanci:
Stanislav Mičev
Matúš Molitóris
Ľubomír Motyčka – predseda
Ludvik Nábělek
Vladimír Sklenka
Martin Úradníček – podpredseda
neposlanci:
Bačová Andrea
Bočkay Patrik
Malachovský Andrej
Pěč Jiří
Repaský Martin
Elexová Ľudmila
Urbanová Mária

Dana Drábiková – sekretárka

 

8. Komisia MsZ pre šport, voľný čas a mládež

poslanci:
Jozef Baláž – predseda
Jakub Gajdošík
Daniel Karas – podpredseda
Erika Karová
Martin Majling
Vladimír Moravčík
Lucia Skokanová
neposlanci:
Kysel Milan
Labaš Martin
Maťašeje Ružena
Maková Andrea
Pataj Marián
Refka Andrej
Sloboda Radovan
Vrbovský Richard
Záborský Milan

Monika Molnárová – sekretárka

 

9. Komisia MsZ pre modernú samosprávu a mestské časti

poslanci:
Katarína Čižmárová
Daniel Karas
Hana Kasová
Andrej Leitner – podpredseda
Vladimír Moravčík
Marcel Pecník
Milan Smädo – predseda
neposlanci:
Bahýľ Ondrej
Bosák Branislav
Buranová Ľubica
Fejfár Marián
Hruška Ján
Kostúr Roman
Michal Peter
Miškár Roman
Odaloš Marek
Rusnák Peter
Šabo Marek
Žambor Ján

Miriam Ondrejková – sekretárka

 

10. Komisia MsZ pre kultúru

poslanci:
Katarína Čižmárová – podpredsedníčka komisie
Erika Karová
Stanislav Mičev
Ľubomír Motyčka
Ludvik Nábělek
Marcel Pecník
Peter Pohančaník
Vladimír Sklenka – predseda
Martin Úradníček
neposlanci:
Bahýľ Vladimír
Černek Peter
Daško Alexander
Hanzlová-Kopčanová Soňa
Miškár Roman
Lukáčová Alžbeta
Ragan Róbert
Vitálišová Katarína

Andrea Páleníková – sekretárka

 

11. Komisia MsZ pre  ochranu verejného záujmu pri výkone funkcie a prešetrovanie sťažností

poslanci:
David Kapusta – predseda
Martin Klus – podpredseda
Marek Modranský
Jozef Baláž
Igor Kašper
Marcel Pecník

Helena Koreňová – sekretárka