Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu

Turistické informačné centrum

Telefón: 048/ 4155085 , 0907 846 555

E-mail: tic@banskabystrica.sk

Adresa: Námestie SNP č. 1 – budova historickej Radnice

Turistické informačné centrum (TIC) poskytuje bezplatné informácie o meste a jeho okolí, možnostiach propagácie podujatí v meste a okolí formou mesačných prehľadov a propagačné materiály.

Turistické informačné centrum Banská Bystrica poskytuje platené služby ako je predaj suvenírov, vstupeniek a pod., prehliadky mesta a okolia s kvalifikovaným sprievodcom, pravidelné tematické prehliadky mesta a jeho okolia tzv. Potulky mestom, prevádzkovanie Hodinovej veže a realizáciu výlepu plagátov na kultúrne podujatia v meste a okolí.

Informácie sú dostupné osobne priamo v kancelárii Turistického informačného centra, telefonicky na tel. č. 0907 846 555, e-mailom v slovenskom, anglickom a nemeckom jazyku. Kancelária TIC sídli v priestoroch historickej Radnice na Námestí SNP v Banskej Bystrici. Turistické informačné centrum je zamerané na poskytovanie informácií z oblasti cestovného ruchu mesta Banská Bystrica a jeho okolia pre domácich a zahraničných návštevníkov.

Turistické informačné centrum Banská Bystrica zabezpečuje prevádzkovanie a pravidelné výhliadky z Hodinovej veže na Námestí SNP.

TIC prevádzkuje aj THURZO – FUGGER zážitkovú expozíciu (TFZE) na 1. poschodí Barbakánu v Mestskom hrade, ktorá predstavuje banícku históriu Banskej Bystrice a okolitých obcí a miest najmä z čias Thurzovsko-Fugerovskej spoločnosti a Medeného hámra.

Interaktívne spracovanie histórie prostredníctvom virtuálnej reality, „hovoriacich obrazov“, 360° videoprojekcie a augmentovanej reality, ovládanej pomocou smartfónov, sa návštevníci prenesú v čase a priestore o 500 rokov naspäť a dozvedia sa veľa zaujímavých informácií.

Prostredníctvom pohybovej platformy sa môžu „poprechádzať“ priamo po výrobných priestoroch Medeného hámra v čase jeho najväčšej slávy, či poťažkať si skutočný medený ingot. Expozícia zároveň návštevníkov nasmeruje vybrať sa na ďalšie miesta za poznávaním baníckej histórie v našom regióne.

Optimálna dĺžka prehliadky je 1,5 – 2 h (minimálne 1 h). Návštevu expozície pre skupiny je možné dopredu objednať na tel. č.: +421 48 4330 629, +421 917 505 968, alebo e-mailom: tfze@banskabystrica.sk.

Otváracie hodiny: po-pi: 10:00 – 18:00 h, so-ne: 10:00 – 18:00 h.
Posledný vstup je vždy 1 hodinu pred zatvorením expozície.

Bližšie informácie nájdete na stránke www.visitbanskabystrica.sk

Oznamy

Agendy