Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7
Banská Bystrica

Výrok audítoriek: Jeseň života by sme chceli stráviť v zariadeniach sociálnych služieb v Banskej BystriciVytlačiť
 

Mesto Banska BystricaVybrané zariadenia sociálnych služieb mesta Banská Bystrica boli v uplynulých dňoch podrobené recertifikačnému a dozornému auditu. V celkovom zhrnutí sa konštatuje, že mesto Banská Bystrica patrí kvalitou, rozsahom a úrovňou poskytovania sociálnych služieb k popredným poskytovateľom sociálnych služieb na území Slovenska. Svojou profesionalitou a ľudským prístupom všetkých zamestnancov zariadení sociálnych služieb ku klientom, má predpoklady pre ďalšie zlepšovanie kvality.

Recertifikačný a dozorný audit bol vykonaný audítorskou spoločnosťou TÜV SÜD Slovakia s.r.o. Audit bol zameraný na systém manažérstva kvality (záväzok manažmentu, realizácia služieb, meranie, analýza zlepšovanie, riadenú dokumentáciu, interné dokumenty).

Vo všetkých zariadeniach boli v rámci auditov preskúmané procesy, riadenie dokumentov, obhliadkou prevádzok boli náhodnou kontrolou preverované procesy a ich plnenie v praxi, (kontrola vedenia opatrovateľskej dokumentácie, kontrola plánov upratovania a dezinfekcie, manipulácia s bielizňou,dotazníky spokojnosti, … ).

Podľa primátora Petra Gogolu sú výsledky auditu dôvodom, aby sa mesto Banská Bystrica aj naďalej právom pýšilo prívlastkom lídra v poskytovaní sociálnych služieb medzi slovenskými samosprávami. „Za všetko hovorí výrok audítoriek, ktoré skonštatovali, že jeseň života by chceli stráviť v našich zariadeniach sociálnych služieb. Pre našu samosprávu je to ocenenie systematickej kvalitnej práce, ale je to zároveň obrovský záväzok“ .

 

Recertifikačný audit STN EN ISO 9001:2009 bol vykonaný v zariadeniach sociálnych služieb v pôsobnosti oddelenia služieb dlhodobej starostlivosti MsÚ Banská Bystrica, konkrétne :
- KOMUCE - Agentúra sociálnych služieb ul. Robotnícka 12 Banská Bystrica
- KOMUCE - ul. Krivánska 16 – 26 Banská Bystrica
- Mestské detské jasle – ul. Tr. SNP 15 Banská Bystrica
- Stredisko sociálnych služieb – Na Uhlisku 1

 

Dozorným auditom prešlo Zariadenie pre seniorov Jeseň na ul. Internátna 10 v Banskej Bystrici.

„Pri službách, ktorých poskytovanie je vždy založené na priamom alebo nepriamom medziľudskom kontakte, je podstatné doplniť hodnotenie kvality aj o jej subjektívnu stránku t.j. o individuálne pociťovanú kvalitu. Samotné analytické vyhodnotenie spomenutých kvalitatívnych a kvantitatívnych parametrov by neposkytovalo ucelený obraz. O tom svedčí uvedený výrok audítoriek, ale aj ďakovné listy od klientov a príbuzných prijímateľov sociálnych služieb v Banskej Bystrici.
Existuje jeden zaujímavý citát, ktorý vyslovil Henry Ford: Kvalita je robiť všetko správne, keď sa nik nepozerá. Môžeme konštatovať, že v duchu tejto myšlienky fungujú zariadenia sociálnych služieb v Banskej Bystrici“, hovorí námestníčka pre služby MsÚ Banská Bystrica, Mária Filipová.
 


 
 

dnes je: 23.6.2018

meniny má: Sidónia

Dnes má službu:

Dr. MAX, Nám. Ľ. Štúra 32
Nám. Ľ. Štúra 32 (OD KAUFLAND),
974 01 Banská Bystrica

ďalšie dni

Sobota 23.6. - 24.6.
Dr. MAX, Nám. Ľ. Štúra 32
Nám. Ľ. Štúra 32 (OD KAUFLAND),
974 01 Banská Bystrica
Sobota 23.6. - 24.6.
Dr. Max, 29. augusta 63
29. augusta 63 (OD KAUFLAND),
Banská Bystrica
Sobota 30.6.
Dr. MAX, Nám. Ľ. Štúra 32
Nám. Ľ. Štúra 32 (OD KAUFLAND),
974 01 Banská Bystrica
Sobota 30.6.
Dr. Max, 29. augusta 63
29. augusta 63 (OD KAUFLAND),
Banská Bystrica

Za obsah zodpovedá
webmaster

Pripomienky ohľadom obsahu prosím posielajte príslušným pracovníkom oddelení. Nájdete ich v sekcii Občan - Mestský úradEnglish version

104272729

TitulkaMestoObčanPodnikateľNávštevník
Úvodná stránka