Podujatia

Letné kino na amfiteátri [BBcon/Parcon]: Návrat do budúcnosti 1

Premietanie trilógie sa koná v rámci festivalu BBCon/Parcon 2019.

NÁVRAT DO BUDÚCNOSTI

(USA, 1985, 111 min, Robert Zemeckis)

Typický americký tínedžer osemdesiatych rokov Marty McFly je sa omylom ocitne v roku 1955 vďaka upravenému vozidlu DeLorean s pohonom na plutónium, ktorý má na svedomí Martyho priateľ – tak trochu šialený vedec a vynálezca. Na návrat do budúcnosti však Martymu už chýba plutónium a navyše neúmyselne zasiahne do stretnutia vlastných rodičov, čím ohrozí svoju vlastnú existenciu a musí nájsť spôsob, ako to celé napraviť.

Vozidlo DeLorean DMC-12 sa aj vďaka filmu Návrat do budúcnosti dočkalo kultového statusu a jeden z týchto modelov bude vystavený aj v rámci festivalu BBcon/Parcon 2019.

Príspevok: 5 €

Uvádzame s českým dabingom.

Organizátorom predstavenia je Klub priateľov vedy, prognostiky a vedeckej fantastiky Banská Bystrica (KPVPVF BB) v spolupráci s Mestom Banská Bystrica a O. Z. za! amfiteáter.

Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna,  postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.

Žiadosti o vrátenie vstupného po jeho zakúpení radi vyhovieme, ak by došlo k technickému zlyhaniu, resp. neuskutočneniu, či nedokončeniu predstavenia v dôsledku takéhoto zlyhania. Nemôžeme však niesť zodpovednosť za zmenu počasia počas predstavenia a teda nemáme ani možnosť vrátiť vstupné z dôvodu nepriaznivého počasia po zakúpení vstupenky pred predstavením na mieste konania. Vaše pochopenie si veľmi vážime.

Informácie

Amfiteáter, Cesta na Amfiteáter, Banská Bystrica