Podujatia

Tvorivé popoludnie v záhrade vily Skuteckých

IMG_3011

Pozývame vás na piknik v čarovnej záhrade Skuteckých. Deti čaká kreslenie, Dominikov zábavný kufrík, rôznorodé zmyslové hry a čítanie z Osmijankových rozprávok od Kristy Bendovej.

Radosť a smiech detí i dospelých vzbudzuje každá zo 64 rozprávok o zvieratkách, princeznách, zázračných krajinách, detektívoch, vtáčikoch… Nestarnúce a aj po vyše štyridsiatich rokoch živé rozprávky vložila do Osmijankovej kapsičky vynikajúca spisovateľka a veľká kamarátka detí Krista Bendová.

od 14.00 hod. Piknik v záhrade Skuteckých

14.30 – 16.30 hod. Zmyslové hry

15.00 hod. Čítanie pre deti

3 rozprávky, cca 45 min.

Čítať bude Janka Mojšová.

O 17:00 pozývame na interaktívnu klauniádu pre deti so šaškom Fjodorom, ktorého show je zakaždým jedinečná, plná žonglovania, balansu kadečoho (stoličky na brade) a smiechu.

Tvorivé popoludnie je súčasťou programu festivalu Festival / Prvý Človek Bol Umelec 4 vo Vile D. Skuteckého, ktorý od augusta do decembra 2019 ponúka filmové premietania, divadlo, koncert, piknik v unikátnej mestskej záhrade maliara Dominika Skuteckého, autorské čítania, tematickú prednášku a rozmanité tvorivé aktivity pre deti. Ďalší program festivalu bude prebiehať od októbra do decembra v budovách Bethlenovho domu a Pretória.

V prípade nepriaznivého počasia sa program presunie do Vily Dominika Skuteckého (s obmedzenou kapacitou).

Vstup voľný.

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Informácie