Podujatia

Swap v Banskej Bystrici

swap

Po dlhšom váhaní to predsa len skúsime. Je tu ďalší SWAP v Banskej Bystrici. Nezabudni rúško!

SWAP bude už tradične v priestoroch 365.labb na Lazovnej 5. v sobotu 25. septembra od 13:00 do 18:00. 365.café_LABB je tiež už v plnom prúde, takže čakanie na unikátne kúsky do vašich šatníkov bude o niečo príjemnejšie.

Priniesť môžete DÁMSKE – PÁNSKE – DETSKÉ oblečenie!

JEDNOTNÉ VSTUPNÉ NA SWAP: 5 €

(vstupné platí aj pre tých, ktorí chcú oblečenie iba doniesť. Ak však nemáte záujem swapovať, odporúčame radšej využiť kontajneri na zber oblečenia od Humana)

Pre tých, ktorý idú swapovať prvý raz alebo by si to len radi zopakovali – čo je to SWAP?

SWAP v preklade z angličtine znamená výmena, v našom prípade je to výmena oblečenia. Stačí prísť, priniesť oblečenie, ktoré nenosíte a len tak vám stojí v skrini a za odmenu si zo spoločného obehu môžete odnesť také, ktoré využijete.

SWAP je jedným z alternatívnych spôsobov získavania „nových“ vecí. Pravidelnou organizáciou SWAPov dávame verejnosti možnosť, najskôr vyskúšať alternatívne spôsoby nakupovania pri hľadaní vysnívaných kúskov. V prípade, že si svoj kúsok takto nenájdu, môžu potom navštíviť klasický obchod.

Cieľom SWAPov je dostať nenosené, krásne oblečenie z našich skríň naspäť do obehu. To z krátkodobého hľadiska uspokojuje našu potrebu mať niečo „nové“. A z dlhodobého hľadiska znižuje dopyt po novom oblečení a teda znižuje objem výroby.

AKO TO FUNGUJE?

Náš SWAP je zameraný na výmenu oblečenia, kabeliek, topánok a doplnkov. SWAPujeme dámske, pánske aj detské oblečenie.

Oblečenie, ktoré na SWAP postupne nosia všetci účastníci, putuje do spoločného obehu. Z neho si každý môže odniesť čokoľvek, čo nájde, čo potrebuje alebo čo sa mu zapáči. Nejde teda o výmenu kus za kus.

Oblečenie na SWAPe sa vymieňa (ak by ste svoje oblečenie chceli predať vyskúšajte iný spôsob)

Aké oblečenie môžem priniesť na SWAP?

Oblečenie, topánky a doplnky, ktoré chcete SWAPovať musia byť vo výbornom stave. Voňavé, čisté, pekné a nepoškodené. Také, ktoré by ste dali svojej dobrej kamarátke alebo kamarátovi.

Koľko oblečenia môžete priniesť?

Priniesť môžete 2 tašky vytriedeného, krásneho, čistého a voňavého oblečenia.

Čo sa stane s vecami, ktoré ostanú?

Oblečenie, ktoré si nenájde nového majiteľa odovzdáme spoločnosti Ekocharita Slovensko Slovensku / Zber oblečenia / Ekológia a Charita alebo Humana.

Informácie

Lazovná 5, Banská Bystrica- 365.labb