Podujatia

Spolu v galérii – Vyšívame spolu

DSC06599 (1)

Pozývame na workshop všetkých od 7 rokov:

Tentokrát budeme spolu vyšívať! Všetkých pozývame do galérie, kde si ukážeme, že vyšívanie môže byť naozaj pre každého.

Vítaní sú úplní začiatočníci aj pokročilí. Zaujímavým workshopom, na ktorom si iným spôsobom zamestnáme naše sústredenie a tvorivosť, nás prevedie Lívia Bučková, lektorka z ÚĽUV-u.

Krátko si povieme aj o diele “Vyšitá veduta” umelkyne Daniely Krajčovej, v ktorom si návštevníci výstavy Ako na umenie…4 môžu práve výšivkou vyznačiť vlastný pohyb po rôznych miestach v Banskej Bystrici.

Mgr. Lívia Bučková sa venuje archaickým technikám ako predtkáčske techniky, plstenie z vlny, tkaniu na krosnách, výšivke a rôznym presahom tradičného a súčasného výtvarného prejavu. Pôsobí ako lektorka v Ústredí ľudovej umeleckej výroby v Banskej Bystrici. Remeslá prezentuje na medzinárodných aj lokálnych kultúrnych podujatiach. Profesionálne sa venuje zlatníckej tvorbe.

SPOLU V GALÉRII je program zážitkových tvorivých dielní k aktuálnym výstavám Stredoslovenskej galérie, ktorý ponúka deťom a ich rodičom (alebo starým rodičom) možnosť kvalitného trávenia spoločného voľného času, a to raz mesačne v priestoroch historických budov galérie v širšom centre mesta.

Workshop je určený pre deti od 7 rokov a dospelých, tentokrát sú vítaní aj dospelí bez dieťaťa.

Rodič alebo dospelý sprievod je za dieťa zodpovedný.

Kontakt a nahlasovanie: edukacne@sgb.email, 048 470 16 24, 0917 294 527

Vstupné 1,- euro / osoba

Realizované s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zriaďovateľom Stredoslovenskej galérie je Banskobystrický samosprávny kraj.

Informácie

Dolná 8, Banská Bystrica - Stredoslovenská galéria - Bethlenov dom