Podujatia

Medzinárodný turnaj SNP v džude

judo

Už 39. ročník Medzinárodného turnaja SNP v džude mužov a žien odštartuje zajtra ( v sobotu 26.augusta ) v ŠH DUKLA na Štiavničkách. V tomto roku je turnaj zaradený do série International Tour, ktorú založili Poľský, Český a Slovenský zväz džuda. Jedná sa o sériu 4 turnajov (UKS cup Praha, MT Rybnik, MT SNP BB a MT Brno). 

V džudistickom kalendári je turnaj SNP veľmi populárny. Svedčí o tom aj fakt, že tento rok prijali pozvánky džudisti z 10 krajín- Česka, Rakúska, Poľska, Maďarska, Srbska, Slovinska, Rumunska, Ukrajiny a Nového Zélandu. Súčasťou podujatia je 13.ročník Memoriálu Zoltána Pálkovacsa v kategórií do -100kg a 4.ročník Memoriálu Jiřího Syneka za najbojovnejší výkon turnaja.

Aj tento rok sa na tatami predstavia kvalitní pretekári a pretekárky viacerých krajín. Je rekordný počet prihlásených – vyše 150 mužov a žien.  Budú tu niekoľký medailisti z vrcholných podujatí, napr. vicemajster Európy 2022 -90kg Darko Brasnjovic zo Srbska, dvojnásobný medailista z MEJ Čech Adam Kopecký, výborní pretekári z Poľska a iní.

 

Informácie

Športová hala Dukla, Cesta na Štadión, Banská Bystrica