Podujatia

Letné kino: Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiť

-60eebc1bec412--60eebc1bec414gump, pes.jpg

(Česko, 2021, 90 min, F. A. Brabec)

 

Som Gump a bol som túlavý pes. Ono vlastne každý pes je v sebe tak trochu túlavý do tej doby, kým nájde svoje šťastie, a to šťastie nájde pes len s človekom. Môj príbeh je o hľadaní psieho šťastia a tiež o prekážkach na ceste k tomu správnemu človeku.

Je o sile nezlomnosti, ktorá sa ukrýva v každom psovi. Áno, aj v tom vašom, vo vašej čivave, ktorá na vás čaká celý deň, kým prídete z práce. Aj v tom buldokovi, ktorý za vami pomaličky kráča a sotva chytá dych. Dám svoju dušu za to, že keby vám niekto chcel na tomto svete ublížiť, tak až potom spoznáte, aké silné má váš pes srdce a čo jeho láska k vám znamená. Tento film vám tak otvorí oči, pretože čo človek v psom srdci zničí, to môže zasa len človek uzdraviť.

Rodinný film režiséra F.A. Brabca je o svete videným očami túlavého Gumpa. O svete, o ktorom mnoho z nás veľa nevie. O tom, ako nás vidia zvieratá a ako je ten náš svet pre ne dôležitý. Ten svet, ktorý im dáva domov, silu, nádej, ale taktiež bolesť. Dobrodružný príbeh skutočných psích hrdinov a ľudí okolo nich.

 

Predpredaj: https://ticketware.eu/p/c6jt

Vstupné cez predpredaj: 5 €

Vstupné na mieste: 6 €

 

Veková vhodnosť: bez obmedzenia

Informácie

Cesta na amfiteáter 2, Banská Bystrica

Galéria