Podujatia

Gonsofus

82631434_3008942595791410_9105652918916218880_o

„Gonsofus“ znamená vytvárať pozitívnu energiu; pozitívny oheň. Pojem samotný pochádza z Kene (kde multiinštrumentalista a spevák Sasha Mamaev strávil časť svojho detstva). Tento význam rovnako definuje aj hybnú silu projektu a jeho filozofie – tvoriť transkontinentalnu hudbu pre globalne publikum, ktorá dokáže motivovať a rovnako aj búrať fyzické a metaforické hranice.

Uplynulý čas od vydania úspešného albumu Taking Shape (2015) vyplnilo duo Gonsofus najmä usilovným koncertovaním. Počas svojich turné sa multiinštrumentalisti Sasha Mamaev (gitara, basa, sax, vokály) a Gábor Tokár (bicie, perkusie, syntezátory, piano) objavili na pódiách v 19 krajinách sveta, naprieč Európou, v USA aj v Rusku. Popri cestovaní a vystupovaní však priebežne pracovali na nových skladbách a výsledkom je nová EP nahrávka s názvom Distant Shores, ktorá vyšiel 7.11. na značkách Deadred a Starcastic. Novinka je dôkazom, že unikátny a špecifický hudobný mix rôznych štýlov, ktorý si kapela pomenovala ako „transcontinental groove“, prešiel za posledné roky zaujímavým vývojom.

Gonsofus má globálny a kočovný charakter priamo vo svojej DNA. Sasha Mamaev už ako dieťa žil v Rusku, Turecku, USA či Keni a keď k tomu pridáme nepretržité cestovné dobrodružstvá kapely počas posledných piatich rokov, bolo jasné, že nové EP Distatnt Shores bude v rámci doterajšej diskografie dua najviac globálnym projektom. Svedčí o tom aj proces jeho vzniku – nápady na skladby prichádzali počas turné v rôznych krajinách a miestach, nahraté boli v štúdiu Faust Records v Prahe a o mix sa v New Yorku postaral zvukový inžinier Jason Goldstein, držiteľ ocenenia Grammy, známy zo spolupráce s umelcami ako The Roots, Beyoncé, Ozomatli, Nas a mnohými ďalšími. Medzi hosťujúcimi hudobníkmi na EP je aj Fred „Rocksteady Freddie“ Reiter z New York Ska Jazz Ensemble.

Vstup: 5 €
Rezervácie: ufrancuzabb@gmial.com

Informácie