Podujatia

Filozofia športu a jeho celospoločenský význam

ZAHRADA - Filozofia športu

Diskusia o vzťahu k športu a jeho význam

Hokej, futbal, tenis, šach alebo PlayStation. Ale čo je to „šport“? V niektorých jazykoch slovo „šport“ znamená „kamoš“ či „rovnocenný súper“ – a čo tým teda hovoríme, keď športujeme či keď šport pozeráme?

V zdravom tele, zdravý duch? Vedie pohyb tela k pohybu mysle? Je možné športom kultivovať charakter človeka a vytvoriť či upevniť jeho hodnoty? A ako súvisí šport s hrou? Prečo je ľuďom od najrannejšieho veku prirodzené hrať sa a ako to súvisí s fungovaním spoločnosti? A sú tzv. e-sports (napr. turnaje v počítačových hrách) skutočným športom či len nálepkou na individualistickú dušu, ktorá dostala defekt z nadmerného používania moderných technológií?

Hostia: Michal Handzuš a Samo Marec

Moderuje: Jakub Betinský

Podujatie sa koná v spolupráci s filozofickým podcastom Pravidelná dávka a v rámci tematického a vzdelávacieho programu Záhrady, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Kapacita podujatia je 40 ľudí. Podujatie môžete sledovať aj online cez livestream na stránke Záhrady CNK.

::Aktuálne opatrenia::

Fungujeme v režime OP (očkovaní, po prekonaní ochorenia, deti do 12 rokov majú vstup umožnený bez obmedzení). Potvrdenie o očkovaní/prekonaní skontrolujeme pred vstupom do sály.

Upozorňujeme, že kapacita je obmedzená a tak si odporúčame zarezervovať vaše miesta v predstihu.

Počas návštevy Záhrady – centra nezávislej kultúry majte, prosím, celú dobu nasadený respirátor.

Informácie

Nám. SNP 16, Banská Bystrica - Záhrada - Centrum nezávislej kultúry