Podujatia

Zabijak Joe

Zabijak jo_intro

Pozývame vás na reprízu čiernej komédie Zabijak Joe, ktorá sa uskutoční 12.decembra o 18:30 v malom štúdiu Divadla Akadémie umení.

O inscenácii:

Osada prívesov, niekde na konci Texasu. Svet bez morálnych zábran, v ktorom vraždy, násilie a lúpeže nie sú nič neobvyklé. Bizarná rodina, pri ktorej aj tá najväčšia spodina spoločnosti vyzerá normálne. Keď zistia, že sú až po krk v problémoch rozhodnú sa využiť služby Joe Coopera – detektíva, ktorý si zarába aj po mimo. Vraždením ľudí. Za svoju prácu však požaduje malú zálohu. Čo sa môže pokaziť?

Kultová čierna komédia Tracyho Lettsa o veľmi zvláštnej rodine a ešte zvláštnejšom spôsobe riešenia dlhov. Aktuálna situácia či už politická alebo spoločenská, zasahuje do života nás všetkých. So stúpajúcim napätím a frustráciou sa ľudia čoraz viac obracajú na drastické riešenia problémov. Spoločnosť je viac než kedykoľvek predtým vystavovaná násiliu vo všetkých formách médií a stáva sa znecitlivenou. Máme ako ľudstvo ešte nejaký morálny kompas? Dokáže nás radikálne správanie jedincov okolo nás ešte prekvapiť?

Autor: Tracy Letts

Réžia: LUKÁŠ LIPČÁK

Dramaturgia: TEREZA FARKAŠOVÁ

Scéna a kostýmy: JAROSLAV DAUBRAVA

Produkcia: JANA OVŠONKOVÁ

Pohybová spolupráca: DÁVID SZOKE

Technická spolupráca: JOZEF MITUCH, MARIÁN VEREŠ, MARTIN MATOUŠ

Grafická spolupráca: MARCELA ZACHENSKÁ

Pedagogické vedenie: prof. Mgr. art. MATÚŠ OĽHA, PhD.

OSOBY A OBSADENIE

Joe Cooper: OLIVER RUTTKAY

Dottie : IVANA KMECOVÁ

Chris: FILIP ĎURIŠ

Sharla: SIMONA KAŠČÁKOVÁ

Ansel: ADRIÁN URDA

Informácie

Horná 95, Banská Bystrica - Divadlo Akadémie umení

Galéria