Podujatia

Spolu v galérii – Načúvaj nám, buď tu s nami, vracaj sa k nám znova a znova…

uvodna

Pozývame na workshop pre rodiny s deťmi od 6 rokov:

Na workshope s multimediálnou umelkyňou Simonou Gottierovou sa budeme venovať téme miery našej citlivosti vnímania, trpezlivosti a dotyku .

Čaká nás spoznávanie rôznych materiálov vlastnými dlaňami.

Budeme sa sústrediť na blízky kontakt s vecami okolo nás – na dotyk, cvičiť silu či jemnosť dotyku a tak testovať krehkosť veci v našej dlani.

Súčasne budeme naťahovať moment, trénovať našu pozornosť, skúšať trpezlivosť a predsa pri tom niečo pomaly vytvoríme. Skúsime počúvať, čo nám diela hovoria svojim hlasom a postaráme sa o ne, aby im na výstave bolo dobre.

SPOLU V GALÉRII je program zážitkových tvorivých dielní k aktuálnym výstavám Stredoslovenskej galérie, ktorý ponúka deťom a ich rodičom (alebo starým rodičom) možnosť kvalitného trávenia spoločného voľného času, a to raz mesačne v priestoroch historických budov galérie v širšom centre mesta.

Vstupné 1,- euro / osoba

Kontakt a nahlasovanie: edukacne@sgb.email, 048 470 16 24, 0917 294 527

Workshop je určený pre deti od 6 rokov a dospelý sprievod.

Aktivity sú koncipované ako spoločná tvorivá činnosť detí a dospelých, rodič alebo dospelý sprievod je za dieťa zodpovedný.

Príďte stráviť čas s Vašimi deťmi do galérie, tešíme sa na Vás!

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Realizované s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica. Zriaďovateľom Stredoslovenskej galérie je Banskobystrický samosprávny kraj.

Informácie

Dolná 8, Banská Bystrica - Stredoslovenská galéria - Bethlenov dom