Podujatia

PRO/ARPE – HUDBA V GALÉRII

LOGO PROARPE -page-001

Ambíciou projektu Hudba v galérii je predstaviť atraktívnu komornú zostavu violončela

a harfy – PRO/ARPE, ktorá je aktívna už vyše dve desiatky rokov. Snahou je spojiť poslucháčsky príťažlivú hudbu a inšpirujúce prostredie štyroch stredoslovenských galérií, keďže hudba ku galériám bez diskusie patrí. Svojou rozdielnosťou inšpiruje neoddiskutovateľné „genius loci“ každej z nich.

Súbor PRO/ARPE vznikol v roku 2000 a odvtedy odohral množstvo koncertov na Slovensku, v Českej republike, Rakúsku, Francúzsku. Ich produkcia je zachytená tak na albume Music for Cello and Harp, ako aj na nedávnom dvoj-CD s kompletnou harfovou tvorbou Milana Nováka.

PRO/ARPE, ktorý spolupracoval aj so Symfonickým orchestrom slovenského rozhlasu, má snahu iniciovať novú koncertnú tradíciu. Spojenie violončela a harfy je skvostné, farebná paleta týchto nástrojov je veľmi široká a poslucháča okamžite zaujme, čo dokazujú početné pozitívne reakcie i odborné recenzie na aktivity súboru. Kombinácia violončela a harfy sa výborne uplatní v nielen v barokovom repertoári, podobne aj v romantizme a ideálnym je impresionizmus, kde prekonáva originály skladieb /väčšinou violončelo a klavír/. Súčasná hudba je zastúpená originálnymi slovenskými kompozíciami Vladimíra Godára, Milana Nováka, Mirka Krajčiho, ale i Arvo Pärta a Iannisa Xenakisa.

Program súboru je rozmanitý, ale pritom vyvážený.

Doc. Eugen Prochác,

predseda OZ Pekná hudba

 

///////////

 

Učinkujúci: Eugen Prochác (violončelo), Adriana Antalová (harfa)

Miesto konania: Vila Dominika Skuteckého, Horná 55, Banská Bystrica

 

 

Vstupenku si rezervujte online. Kapacita je obmedzená a vstup bude možný iba s platnou vstupenkou.

Rezervácia vstupeniek: https://tootoot.fm/cs/events/60fe4eb151ade90d8c267ee6

 

Vstupné 5 eur

 

Srdečne pozývame!

Informácie

Galéria

Prílohy na stiahnutie