Podujatia

Postaraj sa!

Postaraj sa_023

Srdečne vás pozývame do Divadla Akadémie umení na hosťujúce predstavenie Divadla Jozefa Gregora Tajovského – Postaraj sa!, ktoré sa uskutoční 4. novembra 2022 o 18:30 vo veľkom štúdiu.

Vstupné: 5€

Rezervácie vstupeniek na divadlo@aku.sk

O predstavení:

Petr Šabach – Peter Palik – Miro Mihálek: POSTARAJ SA!

Preklad, réžia a výprava: Peter Palik
Dramaturgia: Uršuľa Turčanová
Hudba: Ondřej Daniš
Účinkuje: Ondřej Daniš

Veselé i vážne príhody barového muzikanta na materskej dovolenke.

Chlap na materskej dovolenke – aj tak by sa dal nazvať príbeh barového muzikanta, ktorého žena sa rozhodla budovať si vlastnú kariéru a zverila mu výchovu ich dieťaťa.

Novela kultového českého autora Petra Šabacha bola dramatizáciou upravená na mieru hlavnému a jedinému predstaviteľovi Ondřejovi Danišovi, ktorý doplnil hru aj o vlastnú hudbu. Autor predlohy Petr Šabach je známy množstvom humoristických kníh, z ktorých viaceré boli predlohou úspešných filmov ako Pelíšky, Šakalí léta, Pupendo, U mě dobrý a ďalšie. Pre zápisky otecka v domácnosti zvolil názov Putování mořského koně. Inšpiroval sa faktom z ríše zvierat, kde morský koník reprezentuje raritu v rozmnožovaní – gravidný je totiž samček a nie samička. Autor s humorom jemu vlastným popisuje trampoty muža, barového muzikanta, ktorý sa ocitne v domácnosti a má sa postarať o malého syna, kým sa jeho žena bude venovať kariére.

Príhody v interpretácii Ondřeja Daniša a réžii Petra Palika budú blízke každému, kto mal niekedy do činenia s malými deťmi. Ihrisko, pieskovisko, boj o lopatku, stavanie z kociek, kočíkovanie, nakupovanie, prebaľovanie, neporiadok v detskej izbe a nevyhnutné stúpenie bosou nohou na tú najšpicatejšiu hračku patrí k tradičnému folklóru starostlivosti o dieťa. Popri tom sa hlavný hrdina zamýšľa aj nad sebou samým a nad tým, čo mu zo života „pred dieťaťom“ chýba a čo vlastne ani nie. Skúša sa popasovať s nástrahami všedných dní a napokon si uvedomí, že boli vlastne úplne jedinečné.

Informácie

Galéria