Podujatia

O malej sove, ktorá sa bála tmy

O malej sove-82

O MALEJ SOVE, KTORÁ SA BÁLA TMY

Kto sa bojí, musí do lesa. Čarovná cesta, na ktorej svietia sovie oči.

Pre deti od 4 rokov.

„Nechcem byť nočným vtákom“, povedal Flop svojej mame Sove.
„Tma je hnusná!“
„Veď ju ani nepoznáš“, začudovala sa mama Sova.
„Skôr, ako na niečo zanevrieš, najskôr to spoznaj.“

V tme sa dobre sníva. V tme sa dobre rozprávajú rozprávky. Keď padne noc, padnú nám aj viečka. Ale poznáme aj strašiaka s menom Tma. A ten nedá pokoj mnohým mláďatám. Zvieracím, aj ľudským.

V rozprávke o Malej sove, ktorá sa bála tmy  je náš Flop sovou z druhu Plamienky driemavej. A tá, ako všetci dobre vieme,  je nočný vták. Avšak malému Flopovi sa veľmi nechce do tmy. Radšej poletuje za svetla. To pre malú sovu môže znamenať veľký problém. Flop sa pod dohľadom mamy Sovy a otca Sovy vydáva na objavnú púť hlbokou nocou, ktorá odhalí, koľko farieb môže mať tma…

„Tento, milý až dojemný, príbeh o strachu malej sovy, je múdrou metaforou o poznávaní sveta. A kto sa zoznamuje so svetom intenzívnejšie, než dieťa? Príbeh o prekonaní strachu z tmy a poznávaní vecí okolo nás vypovedá o tom, čo je podstatné pre nás všetkých. Čím viac poznania, tým menej tmy a strachu z nej. Príbeh Flopa učí deti poznávať veci okolo seba, a nám dospelým pripomína, aké dôležité je neustále sa rozprávať /byť/ s deťmi…“ Marián Pecko, režisér.

A potom sa Flop vzniesol dohora do tmy, aby išiel loviť.
A mama Sova a oco Sova vzlietli tiež, aby išli loviť.
Každý letel z jednej strany a malý Flop bol uprostred.

Vstupné: 4 €, predpredaj: 3,5 €
Realizované s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

Informácie