Podujatia

Noc múzeí a galérií 2020 / CUM Natura – ONLINE

20201029_100357

NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ 2021

🐟Keďže Stredoslovenská galéria na svojej pôde aktuálne hosťuje živé prostredie, ktoré je súčasťou umeleckého diela Petry Feriancovej CUM NATURA, srdečne Vás pozývame na Noc múzeí a galérií v našej galérii 14. novembra 2020 večer tak môžete stráviť s online streamingom v spoločnosti našich súčasných obľúbených rezidentov, akváriových rybičiek rodu Apteronotus Albifrons (Nožovec bieločelý), ktoré sú primárne nočnými živočíchmi a vynikajú výnimočnosťou svojej pohybovej kultúry.

🐟Za neusmerňovaných prirodzených okolností sú tieto ryby skôr ťažko sledovateľnými živočíchmi, ktoré vo svojich habitatoch vyhľadávajú husto zarastené toky povodia Amazonky plné úkrytov. Pre svoje typické pohybové kvality ich nazývajú aj Čierni duchovia. Prekvapivo sa prevaľujú na strany a pri pohybe riasenej plutvy po dĺžke spodnej časti tela vytvárajú éterickú kresbu. Ďalšími anatomickými zvláštnosťami sú ich orientácia v priestore alebo napr. pri love bezstavovcov a malých rýb pomocou echa, viď. v slabom elektrickom poli vysielajú 3-10 V výboje a snímajú ich cez odrazené impulzy.

Pozývame!

#stredoslovenskagaleria #ssgbb #nocmuzeiagalerii2021 #bethlenovdom #cumnatura #petraferiancova #vystavabanskabystrica #exhibitionbanskabystrica

Informácie