Podujatia

Neplač, Anna

Neplač Anna

V monodráme herečky a ženy, Anny, sa prelínajú viaceré interpretačné roviny. Anna hrá svoju divadelnú postavu, herečka hrá Annu. Anna konfrontuje dramatický text, ktorý by ako herečka mala interpretovať na scéne, so svojou vlastnou ženskou skúsenosťou. Ktorá Anna je tá skutočná?

Autor: Július Meinholm

Preklad: Radka Kain-Milá

Réžia: Marián Pecko

Scéna: Peter Janků a. h.

Kostýmy: Eva Farkašová a. h.

Hudba: Róbert Mankovecký a. h.

Výroba: ateliéry BDNR pod vedením Mirky Zelníkovej a Kataríny Mažáryovej, výroba kostýmov v spolupráci s ateliérom Larisy Výbochovej

Foto: Denisa Kolesárová

 

Premiéra: 21. 9. 2001

Dĺžka predstavenia: 90 minút (bez prestávky)

 

Hrajú:

Marianna Mackurová

Alena Sušilová a.h.

Mariana Kovačechová a. h.

Ľubica Pradidová

Dodo Šamaj

 

Inscenácia vznikla v r. 2000 v rámci projektu Šamanky.

Hra vyšla vo feministickom časopise Aspekt 1/2002 a v knihe Živé divadlo (45 rokov profesionálneho bábkového divadla v Banskej Bystrici). Bola preložená do angličtiny, preklad Dr. Katarína Feťková a do poľštiny, preklad Lujza Urbancová, Marta Buczek, Sylwia Sojda.

Predstavenie Neplač, Anna sme uviedli v rámci kampane Piata žena v Divadle Aréna v Bratislave v r. 2002, na festivale Kopřiva v Kopřivnici (CZ), v r. 2003, na medzinárodnom festivale Divadiel európskych regiónov v Hradci Králové (CZ) v r. 2004, na medzinárodnom festivale Susedia v Lubline (PL), v r. 2007 (v slovenskom jazyku s poľskými titulkami). V divadelnej sezóne 2010/2011 hru realizoval Teatr Lalki i aktora v Opole (PL).

Informácie

Galéria