Podujatia

Letné aktivity pre deti ARS et AMOR

SONY DSC

Zažite s nami leto v galérii!

Stredoslovenská galéria pripravuje pre deti vo veku 6 – 11 rokov týždenný cyklus zaujímavých aktivít! Uskutoční sa v termíne 17. – 21. augusta 2020 a jeho tohtoročnou témou bude portrét a všetko, čo s ním súvisí.

Zoznámime sa s povolaním maliara a portrétistu, preskúmame výtvarné prostriedky a princípy ako svetlo, línie, farby a materiály a čakajú nás rôzne animačné hry a aktivity. Pozrieme si aktuálne výstavy Stredoslovenskej galérie a veľa času budeme tráviť vonku – v záhrade vily Skuteckých a na rôznych miestach v meste i v prírode. Inšpirovaní umením, zážitkami a vlastnou tvorbou spoznáme nové veci a zaujímavo a aktívne prežijeme spoločne strávený čas. Naším mottom bude životné heslo maliara Dominika Skuteckého Ars et Amor – umenie a láska.

////////////

Usporiadateľ: Stredoslovenská galéria

Termín: 17. – 21. 8. 2020

Program prebieha každý deň od 9:00 do 16:00, deti je možné privádzať od 8:30 a odvádzať do 16:30 hod.

Miesto: Vila Dominika Skuteckého so záhradou, Horná 55; Bethlenov dom, Dolná 8; Pretórium, Nám. Š. Moysesa 25, Banská Bystrica

Vek detí: 6 – 11 rokov

Cena: 70€ / cena zahŕňa obedy, pitný režim a výtvarný materiál

Neváhajte a prihláste sa čo najskôr, počet miest je obmedzený (max. 10 detí).

Viac informácií a prihlasovanie – galerijné pedagogičky Martina Martincová a Zuzana Medzihorská (edukacne@sgb.email, 048/470 16 24)

Tešíme sa na vás!

Podujatie realizujeme vďaka finančnej podpore Banskobystrický samosprávny kraj.

Realizované s finančnou podporou Mesto Banská Bystrica.

Informácie

Galéria