Podujatia

Koncert Janka Svetlana Majerčíka spojený s rozpravou o duši

Majercik

Slovo dula pochádza z gréčtiny a v preklade znamená „sedieť s niekým”. Je to spoločníčka. Dula je ako niť vo výšivke, ktorá spája všetky okraje, aby vznikol nádherný obraz. Dula duše podporuje a pomáha tým, ktorí sa lúčia so životom, tým, ktorí ich na tejto ceste sprevádzajú a tým, ktorým niekto navždy odišiel. Jana Gorst je zdravotná sestra s vyše 20 ročnou praxou. Najviac ju ovplyvnila hospicová starostlivosť. Paliatívna medicína a to ako prebieha naša posledná cesta ju fascinovali natoľko, že sa pod vedením reverendky Alexandry Derwen Wilson rozhodla pre prácu duly pre umierajúcich.

Po 16 rokoch strávených na severe Anglicka sa v lete 2019 vrátila spolu so svojou rodinou na rodné Slovensko ale medzinárodné spolupráce pestuje a rozvíja dodnes. Absolvovala kurz Death Walker so Zenith Virago, s austrálskou sprievodkyňou umierajúcich a naďalej spolupracuje s Alexandrou Derwen Wilson.

 

Dňa 28.2. 2024 budete svedkami ďalšej Jankinej spolupráce, tentokrát ale s hudbou slovenského pesničkára Janka Svetlana Majerčíka. Svetlan je charizmatický umelec, o ktorom Daniel Hevier pred viac ako 10timi rokmi povedal, že je klenot našej kultúry. Koncertuje po celom Slovensku aj  Čechách, pravidelne hráva ako 1 z 3 hudobníkov na vystúpeniach Jaroslava Dušeka. Jeho pieseň Milión stromov má 3 verzie – okrem jeho pôvodnej, v podaní Juraja Hnilicu a Petra Cmoríka.

Sami sa nechajte prekvapiť koľko spoločného sa v tento večer isto udeje.

Informácie

Banská Bystrica, U Bothára

Galéria