Podujatia

Hosť BDNR: Don Kychot Potulné dividlo J+T

Don Kychot-015

Naším hosťom je Potulné dividlo J+T vzniklo ako súkromné divadlo v roku 2017 spojením pesničkára Tomáša Pohorelca a herca a režiséra Juraja Haviara. Jeho tvorba vychádza z poetiky klasického potulného divadla s využitím živej hudby na javisku. Predstavenie Don Kychot získalo zlatú medailu na celoslovenskej prehliadke Palárikova Raková.

DON KYCHOT

Interaktívne predstavenie pre dospelých inšpirované známym románom v podaní Potulného dividla J+T z Medzibrodu.

Kto by už nepoznal večný príbeh Dona Quijota. Obrazne povedané, každý z nás aspoň raz v živote zažil nezmyselný boj s veternými mlynmi. Otázku je možné položiť aj inak: Má v dnešnej dobe zmysel bojovať s veternými mlynmi? A čo ak sa na veterné mlyny premení celá inscenácia?

Myšlienka Potulného dividla J+T z Medzibrodu DON KYCHOT vznikla už pred rokmi v hlave Juraja Haviara. Mala to byť pouličná atrakcia predvádzaná na slovenských hradoch a zámkoch. Po spojení sa s Tomášom Pohorelcom a po viacerých spoločných a divácky úspešných projektoch sa Ďuro k myšlienke vrátil. A tak vznikla veršovaná interaktívna podoba hry pre dospelých a vnímavé deti, v ktorej je toho Cervantesa ako šafránu. Zostala ponáška na názov a pomyselné veterné mlyny. DON KYCHOT prináša príbeh jedného principála, ktorý si vo svojej nadutosti a pýche nechce priznať, že divadlo bez hercov neexistuje. Aby ale všetkým ukázal, že on jediný má pravdu, rozhodne sa obsadiť javiskového technika. Ten celý život túžil byť povýšený do stavu hereckého a zahviezdiť ako HEREC.

Účinkujú: Juraj Haviar a Tomáš Pohorelec

Napísal a scénu navrhol: Juraj Haviar

Upravil a piesne zložil: Tomáš Pohorelec

Scéna a bábky: Katarína Mažáryová RKM

Informácie

Galéria