Podujatia

Bossa Nova João Gilberto Qaurtet a Mojše band – Záhrada c.n.k. I ONLINE

2 - dvoj koncert

Srdečne pozývame v stredu 16. decembra o 19:00 do Záhrady-CNK na predvianočný dvojkoncert – nezvyčajné spojenie hudobných svetov bossa novy a klezmeru:

BOSSA NOVA JOÃO GILBERTO QUARTET

  • Bossa Nova João Gilberto Quartet sa venuje poctivej interpretácii hudobného diela Joãa Gilberta – jedného zo zakladateľov brazílskeho žánru bossa nova a jednej z najvýznamnejších hudobných osobností 20. storočia.

V Banskej Bystrici cvičia v zložení Juraj Havlík (gitara, spev), Juraj Gažmerčík (bicie), Palo Pondelík (tenor saxofón) a Alexandra Volentierová / Stella Štancľová (priečna flauta).

MOJŠE BAND

  • Mojše Band je autentická kapela reprezentujúca židovskú hudobnú tradíciu zo Slovenska. Dnes má jasné postavenie na európskej scéne vďaka inovatívnemu pohľadu na židovské dedičstvo najmä z regiónov bývalého Uhorska.Mojše Band účinkoval doposiaľ na mnohých prestížnych scénach ako Jewish Culture Festiwal Krakow ale i Mazal tov Košice, KlezMORE – Wien, Tachana HaRishona – Jeruzalem, Šamajim -Třebíč, Simcha – Wroclaw, Pohoda, Sziget, Czech Music Crossroads a mnohé iné. Kapela absolvovala koncertné turné v Nemecku, Holandsku, niekoľkokrát v Poľsku a Izraeli.

Informácie

Nám.SNP 16/16, Banská Bystrica

Prílohy na stiahnutie