Podujatia

Blažení

Blažení FULL (32)

Srdečne pozývame na posledné predstavenie bakalárskej inscenácie Blažení, ktorá sa uskutoční v stredu 5.02.2020 o 18:30 vo veľkom štúdiu Divadla Akadémie umení.

Autor: Christo Bojčev

Réžia: Ľuboslav Majera

Účinkujú: študenti 5. ročníka

Hra Blažení (Rajónna nemocnica) mapuje súčasné spoločenské problémy na vzorke piatich bláznov nachádzajúcich sa v blázinci, nad ktorým neustále prelietavajú bombardéry spojencov.

Toto prostredie považuje autor za najvýstižnejšiu metaforu pre dnešnú spoločnosť. Pre inšpiráciu Bojčev neváhal navštevovať blázince a zaoberať sa štúdiom ľudskej psychiky.

Vďaka tomu dosiahol autentickosť postáv a prostredia do takej miery, že si v istej chvíli uvedomíme, že príbehy, ktoré sa nám odohrávajú pred očami, nám nie sú cudzie, že ich nevidíme prvýkrát. Absurdné situácie z blázinca sú situáciami, ktorých sme svedkami každý deň, ktoré sa dejú bežne okolo nás alebo aj nám. Dokonca sme nútení položiť si otázku, aký je vlastne rozdiel medzi nami a medzi bláznami v nemocnici? Ich sny, túžby a chcenia sú často rovnaké ako tie naše. Ich viera je taká ako naša viera. Tak ako oni veria v šťastný koniec, tak v neho veríme aj my. Kto je teda blázon a kto je normálny? Je nám svet „bláznov“ naozaj taký cudzí alebo v ňom žijeme aj my?

 

VSTUP VOĽNÝ!

Na predstavenie je možnosť rezervácie miesta na divadlo@aku.sk, alebo na tel. čísle 0908 669 932

 

 

Informácie

Galéria