Podujatia

25. United Europe Jazz festival

jazz festival

25. UNITED EUROPE JAZZ FESTIVAL

Banská Bystrica – Robotnícky dom

22.-23.10.2021

United Europe Jazz Festival vznikol spojením 4 miest V4 a to Banskej Bystrice, Hradca Králové (CZ), Zakopaného (PL) a Salgótarjánu (HU). Základnou myšlienkou festivalu je vzájomná výmena jazzových kapiel z jednotlivých partnerských krajín, podpora tohto hudobného žánru, kultúrna výmena v rámci strednej Európy a obohatenie kultúrneho a spoločenského života v jednotlivých mestách konania festivalu. Festival sa obyčajne koná v období od konca apríla do polovici mája vo všetkých krajinách približne súčasne. Vlani sa z dôvodu obmedzení počas epidémie spôsobenej vírusom Covid 19 festival nekonal v žiadnej zo zainteresovaných krajín. Tento rok sa koná iba na Slovensku v tomto jesennom termíne, v obmedzenej forme a bez zahraničnej účasti. Na festivale sa predstavia 5 hudobných zoskupení. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

NWK

NWK je stredoslovenské zoskupenie mladých muzikantov hrajúce jazzovú a art rockovú tvorbu, ktorú aranžuje pre moderné publikum. Toto hudobné zoskupenie vzniklo približne pred troma rokmi ako trio, pričom medzičasom sa rozšírilo aj o gitarového sólistu a speváčku. Vo svojom repertoári má viacero skladieb domácich a aj svetových autorov, ale podobne aj vlastné autorské skladby. Vďaka multiinštrumentalite niekoľkých členov skupiny sú aranžmá svieže a rôznorodé.

 


Bezplatné vstupenky na jednotlivé koncerty si už môžete zaistiť v Informačnom centre na Námestí SNP 1, Banská Bystrica. Kapacita koncertov je z dôvodu aktuálnych epidemiologických opatrení obmedzená.

 

Informácie

Robotnícky dom, Robotnícka 3, Banská Bystrica

Prílohy na stiahnutie