Aktuality

Záver Európskeho týždňa športu patril poďakovaniu Najlepším športovcom mesta Banská Bystrica za rok 2019

Sportovec za rok 2019

V stredu podvečer prijal primátor Ján Nosko v Sobášnej sieni Radnice na Námestí SNP športové kolektívy, osobnosti a športovcov, ktorí skvelými výsledkami úspešne reprezentovali Banskú Bystricu v uplynulom roku. Napriek súčasnej epidemiologickej situácii, ktorá neumožňuje organizovať podujatia a galavečery v rozsahu ako po uplynulé roky, sa oceneným poďakoval za všetkých Banskobystričanov a odovzdal im pamätnú plaketu.  Športovou osobnosťou mesta pod Urpínom sa stala trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová. Do Siene slávy bol za celoživotné pôsobenie a za šírenie dobrého mena Banskej Bystrice v oblasti rozvoja športu uvedený basketbalový  tréner Tibor Vasiľko. 

Medzi  ocenenými jednotlivcami a  športovými kolektívmi  v jednotlivých kategóriách nechýbali  všetci tí, ktorí sa v uplynulom roku postarali o neopakovateľné športové zážitky. Poďakovanie však patrí všetkým športovcom, ktorí úspešne  reprezentujú mesto Banská Bystrica a neboli medzi laureátmi tohtoročného oceňovania. Samospráva sa taktiež poďakovala  Anastasii Kuzminovej a Tomášovi Surovému za mimoriadny prínos v oblasti športu pri príležitosti ukončenia ich športovej kariéry.

Žijeme v neľahkej dobe, preto som rád, že napriek tohtoročnej mimoriadnej situácii súvisiacej s pandémiou koronavírusu sa nám napokon podarilo na druhýkrát stretnúť aspoň v komornom duchu. Ste pýchou nášho mesta, motiváciou pre deti, mládež i starších a ja som hrdý, že reprezentujete Banskú Bystricu doma aj v zahraničí. Ďakujem vám za šírenie dobrého mena a povedomia o našom meste. Verím, že tí z vás, ktorí ste sa rozhodli svoju športovú kariéru ukončiť, budete športové úspechy a nadšenie ďalej šíriť pri výchove mladých športovcov,“ povedal počas dnešného prijatia primátor Ján Nosko.

Novinkou Siene slávy športovcov Banskej Bystrice, mesta olympijských víťazov,  je tohto roku  digitalizácia Siene slávy v Robotníckom dome. Samospráva ju vybavila novými LCD panelmi a interaktívnou obrazovkou. Na  paneloch budú prezentovaní laureáti cien Najlepší športovci mesta Banská Bystrica  ako aj osobnosti, ktoré do nej už patria.

Ocenení:

Kategória juniori/olympijské športy
Benjamín Maťašeje – džudo/VŠC Dukla Banská Bystrica
Patrik Nemčok – chôdza/ŠK BCF Dukla Banská Bystrica

Kategória juniori/neolympijské športy
Liana Ferjancová a Dominik Indro – spoločenský tanec/Fáber Dance Team Slovakia
Líza Hazuchová – duatlon, kros, beh/TRIAN ŠK UMB Banská Bystrica

Kategória  seniori/olympijské športy
Anastasija Kuzmina – biatlon/VŠC Dukla Banská Bystrica
Petra Vlhová – zjazdové lyžovanie/VŠC Dukla Banská Bystrica

Kategória  seniori/neolympijské športy
Monika Chochlíková – kickbox a thajský box/VŠC Dukla Banská Bystrica
Ondrej Hudák – silový trojboj, mŕtvy ťah/ŠK KORNEL Banská Bystrica

Kategória funkcionár, tréner, pracovník v športe
Ľubomír Roško – organizátor  Banskobystrickej latky

Kategória  športové  kolektívy
HC ´05  iClinic Banská Bystrica
Tanečná skupina Young Miracles

Kategória  víťazi  internetového  hlasovania
Jednotlivec: Petra Vlhová – zjazdové lyžovanie/VŠC Dukla Banská Bystrica
Kolektív: Jakub, Zuzana a Matej Huntošovci – skoky na lyžiach/KPSL Banská Bystrica

 

Mgr. Zdenka Marhefková, PhD.
hovorkyňa primátora

Galéria