Podujatia

Pokrm

pokrm

Choreografia: Milan Tomášik

Réžia, dramaturgia, zvukový dizajn: Jakub Mudrák

Pohybová spolupráca a účinkujúci: Sabina Bočková, Lukáš Homola, Jakub Mudrák, Veronika Tőkőly

Použitá hudba: Nils Frahm

Kostýmy: Veronika Vartíková

Svetelný dizajn: Martin Hamouz

Produkcia: tri4 o.z.

Produkčná spolupráca: Alexandra Mireková

Koprodukcia: Plesni Teater Ljubljana (Slovinsko)

Partneri: Divadlo Štúdio tanca, Se.s.ta centrum choreografického rozvoje, Centrum tance, Vividdancespace

Projekt Pokrm z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Na začiatku divadelno-tanečnej performancie, vytvorenej v spolupráci režiséra Jakuba Mudráka a choreografa Milana Tomášika, stojí slovo pokrm. Zdanlivo archaické slovo vypovedá o duchovnom pokrme v kontraste s tým pozemským, prirodzene potrebným. Autorská výpoveď o našej každodennosti, súžití, neustálom pohybe myšlienok a o nepredvídateľných emóciách.

Milan Tomášik – choreograf, tanečník a pedagóg. Pochádza z Prievidze, v súčasnosti žije a pracuje v Ľubľane. Je absolventom Konzervatória J.L.Bellu v Banskej Bystrici a medzinárodnej tanečnej školy P.A.R.T.S. v Bruseli. Je spoluzakladateľom úspešnej tanečnej skupiny Les SlovaKs dance collective. Spolupracoval s viacerými významnými osobnosťami súčasného tanca (Iztok Kovač, Mala Kline, Eva Weissmann, Katarína Zagorski, Magdalena Reiter). Na Slovensku vytvoril pre Divadlo Štúdio tanca celovečerné predstavenie Veselosti minulosti (2012). Od roku 2006 sa postupne venuje performatívnemu opusu najskôr v sólových predstaveniach Within (2006), Off-beat (2011), Solo 2016 (2016) a od založenia skupiny Milan Tomášik & Co s fokusom aj na skupinové predstavenia Lovecká sezóna (2014), Silver Blue (2015) a Fight Bright (2018).

www.milantomasik.com

Jakub Mudrák vyštudoval divadelnú réžiu a dramaturgiu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Momentálne sa venuje doktorandskému stupňu štúdia na Akadémii umení v B. Bystrici, ktoré je aj jeho rodným mestom. Režijne sa podieľal na niekoľkých študentských a autorských inscenáciách Tri sestry (2015), Dvaja (2015), Chlad (2016), Malala (2017), Zo špajzy na intrák (2015) a J/E/AN (2018). V rámci občianskeho združenia tri4, ktorého je tak isto členom a spoluzakladateľom, sa dramaturgicky podieľal na tanečných inscenáciách Solus (2015) a Erózia (2017). Ako dramaturg tak isto spolupracoval na projekte e^x (2018) a 3×20 ženy (2019) Divadla Štúdia tanca v Banskej Bystrici. Venuje sa tak isto tvorbe elektronickej hudby a modulárnej syntéze.

Občianske združenie tri4 vzniklo v roku 2016 s cieľom ponúknuť priestor zdatným umelcom pri vytváraní tanečných, či divadelných inscenácií. V roku 2016 uviedlo tri4 debutové tanečné sólo Lukáša Homolu s názvom Solus. O rok neskôr vzniká skupinové predstavenie s názvom Erózia. O. z. tri4 má ambíciu neustále posúvať svoje hranice a preto si na prelome rokov 2018/2019 prizvalo k spolupráci na inscenácii Pokrm etablovaného choreografa Milana Tomášika.

www.tri4.sk

Projekt Pokrm finančne podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Informácie

Divadlo Štúdio tanca, Komenského 12, Banská Bystrica