Podujatia

Parkouristi Bystričanom

parkourusti-5dc1322514f2d

Mladí parkouristi ukážu, že milujú pohyb. Pre Bystričanov pripravili špeciálnu akciu

Parkour nie je len o preskokoch a saltách. Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto nesúťažnej disciplíne, príležitosť dostanete už o pár dní.

Parkour má v Banskej Bystrici dlhú históriu. Okrem toho, že už takmer desať rokov tu fungujú pravidelné bezplatné tréningy, sa miestni nadšenci umenia pohybu podieľajú aj na organizácii najväčšieho stretnutia parkouristov na Slovensku (tento rok už 9. ročník). Raz ročne, na jeseň, pripravujú aj špeciálne podujatie. Určené je hlavne rodičom, starším deťom či ľuďom, ktorí sa o parkoure a jeho histórii (nielen v našom meste) chcú dozvedieť viac.

Akcia Parkouristi Bystričanom sa tento rok uskutoční v sobotu 9. novembra o 15:00 v telocvični ZŠ Narnia na Okružnej (vchod od ihriska pod Billou).

Na podujatí sa predstavia nielen parkouristi z Banskej Bystrice, ale aj zo širokého okolia. Početné zastúpenie bude mať aj nežnejšie pohlavie. Návštevníci sa môžu tešiť na rozprávanie o parkoure, jeho histórii či hodnotách. Nebudú chýbať ani exhibície, ukážky skokov a scénky, ktoré doplnia hovorené slovo a miestami aj pobavia.

Podobne, ako aj bystrické parkourové tréningy, je aj vstup na toto podujatie zdarma. Ak preto nemáte na sobotu plány, rozhodne sa príďte pozrieť na týchto šikovných „hopsošov“.

Ak treba aj iné fotografie, môžete použiť z nejakej z predošlých správ o parkoure v Banskej Bystrici, ktorú sme Vám zasielali, prípadne z minulého ročníka podujatia https://www.facebook.com/pg/parkourbb/photos/?tab=album&album_id=2042814899116007 alebo https://www.facebook.com/pg/parkourbb/photos/?tab=album&album_id=2039019019495595

zdroj: Slovak Freerun Family

Informácie

Telocvičňa ZŠ Narnia, Okružná, Banská Bystrica