Podujatia

Autokros Môlča – Majstrovstvá zóny strednej Európy

autocross

Môlča sa pripravuje na prílev autokrosárov, prihlasovanie je spustené

 

Aj keď sezóna seriálu majstrovstiev Zóny strednej Európy začína o týždeň v českom Humpolci a bude pokračovať v posledný aprílový víkend v talianskom Vighizziole, naša pozornosť sa aktuálne uprie na tretie podujatie v kalendári, ktorým bude naša, slovenská Môlča. Dedinka pár kilometrov od Banskej Bystrice už veľakrát ukázala, že vie priniesť pútavé autokrosové divadlo. Dúfajme, že nie inak tomu bude aj v tomto roku, kedy podujatie dostalo termín 28.-29.5.2022. Po uplynulom vydarenom ročníku sa organizačný výbor opätovne pustil do prípravy a nechystá sa poľaviť. Došlo však ku drobným zmenám v organizačnom výbore, kedy sa podujatie síce opätovne uskutoční pod hlavičkou športového klubu Kartík BB, avšak na čele organizačného výboru vystrieda skúseného mazáka a autokrosového srdciara Janka Mesíka mladšia krv, Janko Pecník, ktorý je rodákom práve z Môlče a tento šport mu rozhodne nie je cudzí, nakoľko sa okolo organizačného výboru pohybuje od detstva.

No a viac ako mesiac pred podujatím k nám začínajú prichádzať aj bližšie informácie – organizátori hlásia , že trať je po minulom roku v dobrej kondícii, aj keď na radu ešte príde ťažká technika, ktorá doladí posledné detaily k spokojnosti ako pretekárov, tak aj divákov, aby sa v posledný májový víkend mohlo uskutočniť podujatie s vysokou športovou hodnotou, tak ako to v Môlči býva dobrým zvykom.

Pretekári sa už v tejto chvíli môžu do pretekov prihlasovať na stránke SAMŠ, a to konkrétne na: http://www.sams-asn.sk/prihlaska0.php?idpr=198&xx=9481_941

Organizátori sa už teraz tešia ako na každého diváka, tak na každého štartujúceho pretekára a veria, že sa opäť podarí priniesť napínavé súboje a kvalitný a férový šport.

Informácie

Galéria