Podujatia

Autokros Môlča – Majstrovstvá zóny strednej Európy

autocross

Sezóna motoristických podujatí je už v plnom prúde, avšak čo sa týka autokrosu, slovenskí priaznivci tohto športu si v tomto kalendárnom roku ešte na svoje neprišli. To sa však už čoskoro zmení, nakoľko po necelom roku sa opäť hlási o slovo tradičné podujatie v Môlči. Organizačný výbor sa už v týchto chvíľach usilovne pripravuje na to, aby v dňoch 8. – 9. 6. 2023 priniesol opäť kvalitne pripravené podujatie.

A na čo všetko sa môže fanúšik autokrosu v Môlči v tomto roku tešiť? Na napínavé súboje na trati s dĺžkou 980 metrov hneď v niekoľkých šampionátoch. V prvom rade je podujatie zaradené do kalendára majstrovstiev Zóny Strednej Európy, opomenúť však nemôžeme ani Medzinárodné majstrovstvá Slovenska ale aj národné šampionáty, pričom jazdci v Môlči zabojujú o body v rámci majstrovstiev Slovenska, Maďarska a Rakúska. Na trati ale uvidíme aj nelicencovaných, amatérskych pretekárov, ktorí budú súťažiť v rámci maďarského Max Challenge cupu, ktorý má naplánovaných hneď niekoľko podujatí a to nielen v Maďarsku ale aj na Slovensku a v Srbsku. Taktiež je toto podujatie zaradené do medzinárodného európskeho šampionátu divízie TAX nakoľko FIA už túto divíziu vo veľkých majstrovstvách Európy nevíta. Tieto podujatia budú súčasťou rôznych majstrovstiev Európy ako je Matschenberg, Nová Paka, či maďarský Nyirád.

Kalendár majstrovstiev Zóny Strednej Európy má v tomto roku naplánovaných 7 podujatí, pričom Môlča bude treťou v poradí. Po minuloročnom, veľmi slušnom počte štartujúcich organizátori veria, že aj v tomto roku bude depo na tejto krásnej trati neďaleko Banskej Bystrice opäť praskať vo švíkoch.

Informácie

Autokros Arena Môlča, Môlča

Galéria