Podujatia

Merida – zelená stopa

martin_haring_x

V utorok 11. augusta 2019 sa v Selciach, malej obci pri Banskej Bystrici, uskutoční už 18. ročník cyklomaratónu Merida Zelená stopa SNP, organizovaný OZ CK CykloGlajza Banská Bystrica v spolupráci s mestom Banská Bystrica, obcami Selce, Priechod, Baláže a BBHS 1999.

Trasa pretekov vedie po lesných cestách so stúpaniami, zjazdmi a nádhernými výhľadmi na prekrásnu okolitú krajinu v Starohorských vrchoch z obce Selce cez Baláže, Kalište a Šachtičky späť do Seliec.

Trate 2016:

  • Polmaratón s dĺžkou trasy 53 km, v mapke v propozíciach modrý okruh, prevýšenie 1.350 m. Trasa bude v teréne vyznačená šípkami a tabuľkami, po zemi, skalách, stromoch červenou farbou a po lúkach vápnom.
  • Minimaratón s dĺžkou trasy 33 km, v mapke v propozíciach červenýokruh, prevýšenie 920 m. Trasa bude v teréne značená modrou farbou.

Pripravené sú aj preteky na 4-kilometrovom okruhu (trasa značená červenou farbou, v mapke vyznačená žltou farbou) pre juniorov od 10 do 15 rokov a v priestoroch štartu/cieľa (v areáli futbalového ihriska) aj súťaž pre najmenších cyklistov.

Prvé občerstvenie bude pri Fuggerovom dvore, kde budú k dispozícii len nápoje. Pre polmaratón (52 km) bude ďalšie občerstvenie v obci Baláže a pri Javore. Pre minimaratón (32 km) bude druhá občerstvovačka pred obcou Baláže za odbočkou z trate polmaratónu. V priestoroch občerstvovacích staníc a mimo nich budú vyznačené úseky, na ktorých sa budú môcť počas pretekov odhadzovať odpadky.

Víťazi jednotlivých kategórii obdržia poháre a vecné ceny, víťazi mládežníckych kategórií obdržia poháre a v detských kategóriách medaily. Na záver pretekov je pripravená tombola, kde sa budú losovať štartové čísla účastníkov pretekov.

Webové stránky podujatia: www.meridazelenastopa.sk

Usporiadatelia: Občianske združenie CK CykloGlajza v spolupráci s mestom Banská Bystrica, obcami Selce, Priechod, Baláže a BBHS 1999

Kontakt na organizátora: Róbert Glajza, info.cykloglajza@gmail.com, Mobil:  0948 520 351

 

Informácie