Podujatia

Majstrovstvá Slovenska v malom futbale

MSR titulka FBupr

Mestský mládežnícky štadión bude po roku opäť hostiť Majstrovstvá Slovenska v malom futbale

Banská Bystrica počas prvého júlového víkendu ožije malým futbalom. V hlavnej kategórii sa predstaví 48 tímov z celého Slovenska, ktoré sú rozdelené do dvanástich štvorčlenných skupín. V kategórii 40 + zabojuje o titul majstra Slovenska 16 účastníkov. V sobotu sa odohrajú zápasy základných skupín, šestnásťfinále a osemfinále. Vyvrcholenie turnaja príde na rad v nedeľu.


Hlavná plocha Mestského mládežníckeho štadióna v Kráľovej bude rozdelená na štyri ihriská. Jeden zápas bude trvať dvakrát dvanásť minút, pričom každý tím bude mať na ihrisku v rovnakom čase päť hráčov a jedného brankára.

„Sme nesmierne radi, že Banská Bystrica dostala po roku opäť možnosť privítať účastníkov Majstrovstiev Slovenska v malom futbale. Tie minuloročné dopadli výborne a verím, že aj tentokrát si užijeme fantastický víkend plný športu, zábavy a dobrej nálady. Touto cestou chcem pozvať všetkých Banskobystričanov i návštevníkov. Naše mesto bude v hlavnej kategórii reprezentovať až šesť tímov. Želiezko v ohni máme aj v kategórii 40 +, takže neváhajte prísť podporiť domáce mužstvá,“ hovorí Lukáš Berec, predseda Banskobystrického zväzu malého futbalu.

Mestský mládežnícky štadión v Kráľovej sa ukázal ako ideálne miesto na organizáciu takýchto podujatí. Svedčia o tom minuloročné majstrovstvá s historicky najväčšou hráčskou účasťou, pilotný ročník Mestskej detskej ligy v malom futbale., ale aj júnové Detské majstrovstvá v malom futbale, ktoré ovládla práve banskobystrická základná škola.

„Som rád, že novovybudovaná športová infraštruktúra nám umožňuje v Banskej Bystrici usporiadať celoslovensky vysoko hodnotené podujatia takýchto rozmerov. Teší ma, že pokračujeme v tradícii, a aj tento rok sa v našom meste uskutoční podujatie, akým sú Majstrovstvá Slovenska v malom futbale. Pre hráčov, fanúšikov i návštevníkov bude zároveň k dispozícii nový turistický vláčik. Verím, že aj táto atrakcia prispeje k príjemnému zážitku zo športového víkendu. Všetkých srdečne pozývam,“ dodáva primátor Ján Nosko.

Neusohl Express bude premávať spred historickej Radnice na Námestí SNP na Mestský mládežnícky štadión v Kráľovej počas soboty, 1. júla 2023 v čase od 11:00 do 18:00 h. a v nedeľu, 2. júla 2023 medzi 10:00 a 16:00 h.

Všetky informácie o turnaji, zloženie skupín, pravidlá a rozpis zápasov nájdete na webe Majstrovstiev Slovenska v malom futbale. Vstup na podujatie je zdarma.

Informácie

Mestský mládežnícky štadión, Banská Bystrica

Galéria