Podujatia

Kandráčovci open air

foto Kandráčovci

Skupina Kandráčovci založil v roku 2004 jej primáš Ondrej Kandráč. Členmi tohto zoskupenia sú bývalí muzikanti z rôznych folklórnych súborov ale prevažne so súboru Šarišan z Prešova.Hudobníci úzko spolupracú s regionálnym vysielaním RTVS v Košiciach .

Kandráčovci vydali množstvo albumov. Tak napríklad s vydavateľstvom Slovak Radio Records to boli dva mimoriadne úspešné CD – nosiče “ A čija to chyža“ a “ Sinu muj“ z 2004 a 2005 teho roku. Neskôr k nim pribudli ďalšie CD nosiče tiež veľmi úspešné. V roku 2008 získali Kandráčovci ako prvá ľudová hudba na Slovensku naraz dve platinové platne za svoje premiérové CD /spomínané nosiče/.Hneď o dva roky na to pridali ďalšie platinové CD za projekt Oj , zábava ,ktorý sa stal ich prvým debutovým albumom.I to svedčí o profesionálnych kvalitách týchto hudobníkov. Po titule Oj zabava prišiel v roku 2012 obzvlášť úspešný album DVA DUBY. Práve k nemu sa viaže i mimoriadne obľúbený koncert ,ktorý mohli vidieť diváci v rôznych kútoch Slovenska. Na jeseň v roku 2014 skupina Kandráčovci absolvovala koncertnú šnúru pri oslave desiatych narodenín a to vo veľkom štýle po celom Slovensku. Z koncertnej šnúry vzniklo historický prvé DVD & CD pod názvom Kandráčovci.

V súvislosti s pandémiou COVID 19 , Kandráčovci absolvujú šnúru koncertov po Slovensku, kde divákom mesta Banská Bystrica po dohode s firmou MR LUNARI Ing. Mariánom Raškom uskutočnia dňa 21.augusta 2020 veľký koncert na amfiteátri. Bude to mimoriadny koncert na zmiernenie dopadov pandémie pri obmedzenom počet divákov s rozhodnutím vlády SR.


Predpredaj vstupeniek: Ticketportal a Informačné centrum v Banskej Bystrici (budova Radnice Námestie SNP1)

Oznam: Obmedzený predaj vstupeniek na koncert !

Informácie

Prílohy na stiahnutie