Podujatia

Zabijak Joe

419541386_925413946254915_4297047969767740166_n

Pozývame vás na reprízu magisterskej inscenácie ZABIJAK JOE, ktorá sa uskutoční 23. mája o 18:30 v malom štúdiu Divadla Akadémie umení.

O inscenácii:

Osada prívesov, niekde na konci Texasu. Svet bez morálnych zábran, v ktorom vraždy, násilie a lúpeže nie sú nič neobvyklé. Bizarná rodina, pri ktorej aj tá najväčšia spodina spoločnosti vyzerá normálne. Keď zistia, že sú až po krk v problémoch rozhodnú sa využiť služby Joe Coopera – detektíva, ktorý si zarába aj po mimo. Vraždením ľudí. Za svoju prácu však požaduje malú zálohu. Čo sa môže pokaziť?

Kultová čierna komédia Tracyho Lettsa o veľmi zvláštnej rodine a ešte zvláštnejšom spôsobe riešenia dlhov. Aktuálna situácia či už politická alebo spoločenská, zasahuje do života nás všetkých. So stúpajúcim napätím a frustráciou sa ľudia čoraz viac obracajú na drastické riešenia problémov. Spoločnosť je viac než kedykoľvek predtým vystavovaná násiliu vo všetkých formách médií a stáva sa znecitlivenou. Máme ako ľudstvo ešte nejaký morálny kompas? Dokáže nás radikálne správanie jedincov okolo nás ešte prekvapiť?

Tracy Letts: ZABIJAK JOE

REALIZAČNÝ TÍM

Réžia: LUKÁŠ LIPČÁK
Dramaturgia: TEREZA FARKAŠOVÁ
Scéna a kostýmy: JAROSLAV DAUBRAVA
Produkcia: Mgr. art JANA OVŠONKOVÁ
Pohybová spolupráca: Mgr. art. DÁVID SZOKE, ArtD.

Pedagogické vedenie: prof. Mgr. art. MATÚŠ OĽHA, PhD.

 

 

OSOBY A OBSADENIE

Joe Cooper: OLIVER RUTTKAY

Dottie : IVANA KMECOVÁ

Chris: FILIP ĎURIŠ

Sharla: SIMONA KAŠČÁKOVÁ

Ansel: ADRIÁN URDA

 

 

Informácie

Horná 95, Banská Bystrica - - Divadlo Akadémie umení