Podujatia

Čo sa skrýva v depozite

Matejov_dom

Obľúbený cyklus Čo sa skrýva v depozite znovu ožije. V priestoroch Matejovho domu rozpovedia svoje príbehy zaujímavé predmety, ktoré sú pred zrakmi návštevníkov častokrát ukryté. Stredoslovenské múzeum sa aj týmto podujatím vracia, po uvoľnení opatrení v súvislosti s pandémiou koronavírusu, do bežnej prevádzky.

Stredoslovenské múzeum sa z online sveta opäť presúva do bežného života. Vo svojich priestoroch už svojim návštevníkom ponúka program, na ktorý boli zvyknutí pred začiatkom pandémie. K obľúbeným cyklom tejto kultúrnej inštitúcie patrilo aj Čo sa skrýva v depozite, ktoré sa tento mesiac vracia späť do Matejovho domu.

„Stredoslovenské múzeum sa snaží svojím návštevníkom prinášať podujatia, ktoré v sebe majú určitú pridanú hodnotu. K nim patrí aj Čo sa skrýva v depozite. Ide totiž o ten typ programu, ktorý nielen vzdeláva, ale aj zabáva. Deje sa tak prostredníctvom príbehov, ktoré nám dané predmety ponúkajú na vyrozprávanie, no a samozrejme, aj vďaka zaujímavým hosťom, ktorí sú neodmysliteľnou súčasťou tohto podujatia“, vysvetlila vedúca Prezentačného oddelenia Ivana Žačoková.

Už tento utorok opráši prach z klenotov Stredoslovenského múzea kunsthistorik Juraj Žembera.  Poodhalí tajomstvá svetoznámeho obrazu:

„ Dielo Primavera od Sandra Botticelliho síce nie je tak známe, ako jeho Zrodenie Venuše, no aj napriek tomu si nesporne zaslúži našu pozornosť. Aj tento obraz totiž v sebe ukrýva viacero odkazov a príbehov, ktoré sa z neho dajú vyčítať, pokiaľ mu venujete patričnú pozornosť. Nesporne tiež patrí k majstrovským dielam z obdobia renesancie a som preto veľmi rád, že je súčasťou depozitára Stredoslovenského múzea“.

Júnové podujatie Čo sa skrýva v depozite sa uskutoční už 15.06.2021 o 17:00 hod. v priestoroch Matejovho domu.

Informácie

SSM - Matejov dom, Námestie Štefana Moysesa 20, Banská Bystrica

Galéria