Podujatia

Špunti v galérii I VÝSTAVA od 8.10.2019

SSG_jesen zima v galerii crop

Zážitkový program pre najmenších Špunti v galérii, s ktorým sme začali v lete v záhrade vily Skuteckých, bude pokračovať aj na jeseň, a to v historickej budove Stredoslovenskej galérie na Dolnej 8.

Jesenní Špunti začínajú 8. októbra 2019 a projekt bude pokračovať do marca 2020.

Na špuntíkov tentokrát čakajú rozmanité tvorivé hry spojené s kreslením, lepením, trhaním, modelovaním či strihaním. Zahráme sa s farbami, tvarmi, líniami, machuľami či bodmi, ktoré často umelci na obrazoch používajú. Budeme vychádzať z prebiehajúcej edukatívnej výstavy Ako na umenie…2 (krajina a príroda), na ktorej budeme skúmať, čo všetko sa nachádza v prírode, ako sa mení počas ročných období, kto v nej žije, ako sa o ňu starať, aby bola krajšia a zdravšia. Hmatom, čuchom, sluchom a zrakom spoznáme veci a prostredie okolo nás. Deti si budú môcť rozvíjať jemnú motoriku, výtvarné zručnosti, tvorivosť, koncentráciu a sebavyjadrenia.

Program je vedený galerijnými pedagogičkami a plánujeme ho oživiť i o pohybové a hudobné workshopy s profesionálnymi externými lektormi.

Stretnutia budeme mávať utorky a stredy o 9,30 – 10,15 hod. v priestoroch galérie na Dolnej 8 (Bethlenov dom) v Banskej Bystrici. Každý týždeň bude jedna téma, takže utorok aj stredu budeme robiť to isté.

(Výnimkou budú dva týždne v októbri, kedy bude mať utorky 15. a 22. 10. 2019 jednu téma a stredy 16. a 23. 10. 2019 bude druhá téma – s externým lektorom).

Rozhodli sme sa usporiadavať radšej dve skupiny za týždeň, tak aby v jednej skupine bolo max. 10 detí. Preto sa prosím na jednotlivé termíny nahlasujte aspoň 3 dni vopred na edukacne@ssgbb.sk alebo 048/470 16 24. Vstupné pre 1 dieťa v sprievode dospelej osoby bude ako predtým 2,- eurá.

 

Tešíme sa na Vašu návštevu!

 

Informácie