Podujatia

Spolu za zdravý a krásny úsmev

jo

10. ročník podujatia Spolu za zdravý a krásny úsmev je organizovaný Slovenským spolkom študentov zubného lekárstva (SSŠZL).  Počas akcie budú študenti na verejných priestranstvách, námestiach, v obchodných centrách, miestach oddychu ako ZOO, hrady a pod. oslovovať okoloidúcich ľudí a ponúkať im možnosť zaškoliť sa v oblasti ústnej hygieny (samozrejme zadarmo).

Jedna inštruktáž trvá približne 15 minút a jeden školiteľ simultánne vyškolí najviac 3 ľudí, ktorí si v reálnom čase precvičujú techniku čistenia zubov. Na pomoc využívame rôzne interaktívne pomôcky ako napríklad model chrupu v nadživotnej veľkosti so zubnou kefkou. Každý zaškolený účastník dostane nejaký darček ako odmenu za absolvované školenie, či už zubnú alebo medzizubnú kefku, zubnú niť, zubnú pastu alebo vzorky ústnej vody, deti dostanú rôzne omaľovánky, pexesá…

Cieľom je naučiť ľudí správnu techniku čistenia zubov, motivovať ich k zlepšeniu starostlivosti o ústnej zdravie a zvýšiť úroveň povedomia o dôležitosti prevencie v oblasti ústnej hygieny. Ľuďom častokrát chýbajú komplexné informácie a správne návyky v oblasti ústnej hygieny, napríklad nepoužívajú medzizubnú kefku alebo single kefku, čo sú takisto dôležité pomôcky v starostlivosti o chrup a ďasná. Týmto projektom sa snažíme aspoň trochou prispieť k zlepšeniu ústneho zdravia na Slovensku.

Informácie

Námestie SNP, Banská Bystrica

Galéria