Podujatia

Spolu vám prečítame rozprávku

deti-na-knihe

Verejná knižnica Mikuláša Kováča pozýva deti a rodičov na podvečerné stretnutie Spolu vám prečítame rozprávku, aby si s našimi hosťami v prostredí knižnici priblížili krásu kníh, čítaných príbehov a výnimočných stretnutí.

V piatok podvečer 21. apríla sa stretneme s dvomi mladými výnimočnými umelcami – spisovateľom Julom Belanom a ilustrátorkou a maliarkou Katkou Vronkovou, ktorú možno poznáte pod značkou Vronx art.

Julo Belan napísal knihy pre chalanov (ktoré však čítajú aj baby)  – sériu kníh o Carlosovi Alvarézovi s názvom Prihraj Carlos, Daj gól, Carlos, Super strela, Carlos, To je finta, Carlos a potom jeho ďalší rukopis stretol Katku Vronkovú. Tá rukopis zilustrovala (dostal podobu knihy Dračie hokejky) a neskôr ešte pribudla super čokoládová spoločenská hra Čoko battle opäť v ich spoločnej réžii.

Katka Vronx art rada kreslí, maľuje, tvorí a rada vymýšľa. Pod jej rukami vznikajú digitálne ilustrácie dokonca šité na mieru pre zákazníkov a knižné ilustrácie pre zvedavých čitateľov.

Ako im to bude spolu ladiť pri čítaní, uvidíme :).

V rámci podujatia Spolu vám prečítame rozprávku čakajú na deti aj tvorivé dielne. Miesto na podujatie odporúčame, kvôli obmedzenej kapacite knižnice, si rezervovať.

Projekt z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu. Ďakujeme veľmi pekne.

Informácie

Rudohorská 23/A, Banská Bystrica - Verejná knižnica Mikuláša Kováča - Pobočka Sásová

Galéria