Podujatia

Rozlúčka s letom na Nádvorí Márie Terézie – ZRUŠENÉ

_MG_1705a

Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici Vás pozýva na koncert Rozlúčka s letom na Nádvorí Márie Terézie 1.október 2020 o 18.30 h

Vstup voľný

Účinkujú: Duo Aeternum: Alena Hermanová, Jana Macíková, klavírny sprievod: Martin Kelemen, Viktora Podmanická, spev: Zuzana Podmanická

Duo Aeternum bolo založené v roku 2012 na pôde Konzervatória J.L.Bellu v Banskej Bystrici huslistkami Alenou Hermanovou a Janou Macíkovou. Počas štúdia na konzervatóriu sa členky telesa spoločne zúčastňovali súťaží a interpretačných kurzov na Slovensku i v zahraničí. V súčasnosti sú obidve huslistky študentkami VŠMU v Bratislave v triede prof.Františka Novotného. Ich rozsiahly repertoár, ktorý si kontinuálne rozširujú, tvoria diela od obdobia baroka až po súčasnosť.

Duo Aeternum sa  venuje nielen interpretovaniu diel autorov, ktorí sú verejnosti dobre známi (G.Ph.Telemann,A.Vivaldi,W.A.Mozart) , aranžovaniu skladieb pre husľové duo ,ale tiež aktívne vyhľadávajú skladby originálne komponované pre husľové duo autormi, ktorí sú verejnosti známi menej, prípadne sú známi predovšetkým dielami iného žánru (napr.J.F.Mazas, J.Ježek).

Martin Kelemen vyštudoval na Konzervatóriu J. L. Bellu v Banskej Bystrici hru na organe. V súčasnosti sa venuje hudobnej vede, ktorú študuje v Bratislave na Univerzite Komenského. Okrem toho pracuje ako Dramaturg v Symfonickom orchestri Slovenského rozhlasu. Stále sa aktívne venuje hraniu a interpretácii hudby, predovšetkým vo Farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie v Banskej Bystrici, kde pôsobí ako organista. Zuzana Podmanická pracuje ako lekárka, venuje sa však aj spievaniu. Organizovala rôzne dobročinné koncerty, účinkuje pri bohoslužbách či sobášnych obradoch v Banskej Bystrici. Jej dcéra, Viktória Podmanická, úspešná finalistka Miss Slovensko 2020 sa od detstva venuje hre na klavír, kde spoluúčinkovala na viacerých dobročinných a charitatívnych koncertoch spolu s jej mamou. Toto zloženie hudobníkov sa od roku 2017 venuje príležitostným interpretáciám rôznych žánrov – od obradných, sakrálnych diel až po koncertnú činnosť.

Informácie

Galéria