Podujatia

Radovan Čerevka – Detekčné pole I VÝSTAVA od 18.11.2021

final

Pozývame na vernisáž výstavy RADOVAN ČEREVKA – DETEKČNÉ POLE

18. 11. 2021 / štvrtok o 17:00 hod., Pretórium, Námestie Štefana Moysesa 25

Výstava skúma otázky moci a vierohodnosti skrz exponovanie artefaktu v privilegovanom rámci muzeálnej praxe. V centre záujmu je odkrývanie, rekonštruovanie a interpretácia stôp a dejov autorsky modelovanej reality s neurčitým časovým ukotvením. Autorove práce posledných rokov sa pohrávajú s aurou archeologickej fikcie, využívajúc bazálne materiálové riešenia a tradičné sochárske techniky. Najčerstvejšie série objektov využívajú referenčný rámec tzv. „(o)kultu tela“, resp. dystopiu jeho pozostatkov – objektov spotrebnej fitness – kultúry a výživových doplnkov, ako komplexnej zmesi (výtvarných) materiálov stimulujúcich chemické reakcie v tele. Okrem tenzie medzi objektmi a subjektmi tu Čerevka reflektuje agresívne marketingové stratégie vzývajúce staro – nových bojovníkov z archaického sveta antických hrdinov, kedykoľvek ochotných vyraziť do nového konfliktu.

Nulovú vstupenku si rezervujete online alebo v budovách Stredoslovenskej galérie. Kapacita je obmedzená. Podujatie organizujeme za dodržiavania aktuálnych protipandemických opatrení.

Rezervácia vstupeniek:

https://tootoot.fm/cs/events/618cf2198e952d06ec745767

///////

Názov výstavy: RADOVAN ČEREVKA – DETEKČNÉ POLE

Miesto konania: Pretórium, Námestie Štefana Moysesa 25, Banská Bystrica

Otvorenie výstavy: 18. 11. o 17:00

Trvanie: 19. 11. 2021 – 27. 2. 2022

Autor: Radovan Čerevka

Kurátor: Peter Tajkov

Grafika: Richard Bakeš

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Vstup do Stredoslovenskej galérie umožnený len plne zaočkovaným osobám. Zriaďovateľom Stredoslovenskej galérie je Banskobystrický samosprávny kraj.

Informácie

Stredoslovenská galéria - Pretórium, Námestie Štefana Moysesa 25, Banská Bystrica

Galéria