Podujatia

QueerTime #HalloweenEdition

309104669_131672522952019_2920553968425181444_n

QUEER TIME je programový formát, ktorý vznikol z iniciatívy Matúša Vraštiaka alias Chantall Licorne – miestnej drag queen zo zoskupenia House of Q. Ide o prvú show tohto druhu na Slovensku, ktorej cieľom je predstaviť rôzne podoby tohto umeleckého žánru a životného štýlu so všetkým, čo k tomu patrí. Čakajú Vás nápadité kostýmy, vtipné slovo i spev, tanec,účesy a líčenie, spontánnosť i manierizmus, paródia, lip-sync, divadlo aj ničím nedefinovaná performance.

V bohatej zostave sa predstavia začínajúce aj etablované umelkyne a umelci , ktorí búrajú stereotypy o rodovej identite, sexuálnej orientácii či hraniciach sebavyjadrenia. Všetky a všetci nadväzujú na inšpiratívny výrok priekopníčky umenia dragu – RuPaula, ktorý znie: „We’re all born naked, everything else is drag.“

Príďte sa pozrieť zblízka na rozdiel medzi autenticitou a napodobňovaním, medzi osobnosťou a persónou, medzi maskulinitou a feminitou a všetkým tým, čo môžeme nájsť uprostred. Zaujíma Vás v čom spočíva podstata ne/viditeľnej identity a jej fyzických prejavov? Rôzne podoby dragu ako umeleckého žánru Vás určite nenechajú ľahostajnými voči rôznorodosti a širokému spektru možností, ako sa správať – prostredníctvom slova, hudby a pohybov, ktoré sú „väčšie než život sám“… A preto – zahoďte predsudky a stereotypy, čaká Vás večer plný prekvapení, výziev a hravosti v podobe vystúpení, ktoré sa čoskoro stanú legendárnymi!

Tentokrát s podtitulom #HalloweenEdition

Informácie

Námestie SNP 16, Banská Bystrica - Záhrada CNK

Galéria