Podujatia

Prehliadka výstavy Šiel som po meste a na ulici stálo s vychádzkou do mesta

siel som po meste

Spoločné spoznávanie výtvarných diel v Parku pod Pamätníkom – Múzeom SNP

Pozývame vás v utorok 14. júla o 16:00 hod. na komentovanú prehliadku výstavy Šiel som po meste a na ulici stálo. Kurátorský výklad bude spojený so spoločným spoznávaním výtvarných diel v Parku pod Pamätníkom – Múzeom SNP. Výstava nadväzuje na dlhodobý výskum Stredoslovenskej galérie, ktorý sa venuje výtvarným dielam vo verejnom priestore Banskej Bystrice z obdobia socializmu (1948 – 1989). Toto obdobie, formované štátnou kultúrnou politikou, sa výrazne premietlo aj do podoby umenia, ktoré spoluvytváralo charakter mesta.

Prehliadku realizuje: Zuzana Majlingová (kurátorka)
Dátum a čas: 14. 7. 2026 o 16:00 – 18:00 hod. (utorok)
Miesto stretnutia: Bethlenov dom, Dolná 141/8, Banská Bystrica
Vstupné: 3,- eur / osoba

Informácie