Podujatia

DNI MESTA – PPF: The Rolling Stones: Let’s Spend The Night Together (70mm)

titulka-dni-mesta-2021(1)

V rámci šiesteho ročníka Prehliadky panoramatických filmov [ppf] 2021 a Dní mesta Banská Bystrica premietame zo 70mm filmového formátu.

THE ROLLING STONES: LET’S SPEND THE NIGHT TOGETHER

(USA, 1982, 95 min, Hal Ashby)

Skupinu The Rolling Stones by sotva niekto nepoznal. Tá v roku 1981, keď populárnemu svetu prevládali veselé pastelové odtiene fialovej, ružovej a žltej, absolvovala turné po severnej Amerike, počas ktorého režisér Hal Ashley natočil koncertný film. Na prvých festivaloch sa objavil v roku 1982 a v bežnej distribúcii začiatkom roka 1983 pod názvom Let’s Spend The Night Together. Podľa frontmana Micka Jaggera tento záznam vypovedá o jednej z napopulárnejších ér kapely, ktorá v tom čase slávila „len“ 20. výročie vzniku a tak sa v playliste objavuje množstvo rock’n’rollových klasík z ich začiatkov. Vo svojom žánri je tento film jedinečný práve tým, že žiadny iný koncertný film nevznikol takouto nákladnou technikou natáčania a je teda jedinou ukážkou živého vystúpenia na 70mm filme v histórii kinematografie.

Predpredaj: https://ticketware.eu/p/bIrT

Vstupné cez predpredaj: 5 €

Vstupné na mieste: 6 €

Uvádzame v pôvodnom znení bez tituliek.

Veková vhodnosť: 12

Organizátorom predstavenia je O. Z. za! amfiteáter.

Prosíme návštevníkov o dodržiavanie platných opatrení v súvislosti s pandémiou COVID-19.

Počet účastníkov predstavenia je momentálne obmedzený na 500 osôb.

Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.

Žiadosti o vrátenie vstupného po jeho zakúpení radi vyhovieme, ak by došlo k technickému zlyhaniu, resp. neuskutočneniu, či nedokončeniu predstavenia v dôsledku takéhoto zlyhania. Pre tento prípad si prosím uschovajte vstupenku, ktorá bola zakúpená na pokladni, po dobu trvania predstavenia, nakoľko vrátenie vstupného je podmienené vrátením vstupenky. Nemôžeme však niesť zodpovednosť za zmenu počasia počas predstavenia a teda nemáme ani možnosť vrátiť vstupné z dôvodu nepriaznivého počasia po začatí predstavenia. Vaše pochopenie si veľmi vážime.

Informácie

Amfiteáter, Cesta na Amfiteáter 2, Banská Bystrica

Galéria

Prílohy na stiahnutie