Podujatia

Povraznícke plodobranie

Povraznícke plodobranie 2022_plagát

Srdečne Vás pozývame na jesennú slávnosť Povraznícke plodobranie.

 

V sobotu  24. septembra od jednej  do šiestej poobede príďte k Obecnému úradu v Povrazníku ukázať, pozrieť si a ochutnať, čo sa v našich záhradách a sadoch tento rok urodilo. Pochváľte sa Vaším ovocím či plodovou zeleninou v čerstvej či spracovanej podobe.

 

Čaká Vás bohatý program vrátane dvoch ovocinárskych prednášok a poradenstva Bruna Jakubca a premietanie filmu Bielokarpatský ovocný poklad s diskusiou s autorom Jakubom Cíbikom.

Dozviete sa, ako sa zbaviť hrdze hruškovej a zistíte, aký ovocný poklad sa podarilo nájsť na Povrazníku.

 

Pre deti i dospelých sme pripravili súťaž Ovocný desaťboj a ukážky spracovania ovocia. Budete si môcť vyskúšať napríklad streľbu z luku do jablka, lisovanie muštu, lisovanie oleja z orechov či výrobu ovocnej zmrzliny. Pri súťaži zapojíte všetky Vaše zmysly a šikovnosť.

 

Môžete sa zapojiť aj do súťaže o najlepší koláč z plodovej zeleniny.

 

Zároveň si v Obecnej semienkarni Povrazník priamo na mieste môžete vymieňať semienka zeleniny či byliniek a okrasných kvetín a získať tak zaujímavosti do Vašej záhradky.

 

Okrem toho si budete môcť zakúpiť domáce dobroty od poctivých pestovateľov. Ak máte záujem o predaj, kontaktujte organizátorov na andreamiklosova@hukala.sk alebo na t.č. 0904 523 398.

Výška vstupného je dobrovoľná. Viac informácií aj s podrobným programom nájdete na stránke www.povraznik.sk.

Informácie

Povrazník 22, Povrazník - Obecný úrad

Galéria