Podujatia

Letné kino: Auto zabijak

auto zabijak

5. film Quentina Tarantina

GRINDHOUSE: AUTO ZABIJAK (Death Proof)

(USA, 2007, 87 min, Quentin Tarantino)

Kurt Russell ako vraždiaci maniak za volantom nepozná zľutovanie. Jungle Julia, najlepšia DJ v meste, sa dnes chystá to parádne roztočiť s dvomi kamarátkami. Sexy trojka vyráža na záťah a priťahuje pohľadu okoloidúcich ako magnet. Medzi chlapíkmi, ktorí na ne slintavo civia, je aj kaskadér Mike. Rebel pokrytý jazvami sleduje dámsku jazdu spoza volantu svojho auta, ktoré sa stáva v jeho rukách rýchlou zbraňou…

Quentin Tarantino týmto dielom (ktoré je súčasťou dvojdielneho titulu Grindouse spolu s filmom Planéta Teror od režiséra Roberta Rodrigueza) vzdáva poctu tzv. „grindhouse“ scéne – dnes už neexistujúcim americkým kinám s nízkym vstupným, so zameraním na lacnú produkciu umelecky nie príliš náročných filmov 70. a 80. rokov 20. storočia ukazujúcich hlavne jednoduchých hrdinov bezduchý dej auto-naháňačiek. Film obsahuje množstvo odkazov a zámerných technických chýb tak typických pre „grindhouse“ filmy.

Predpredaj: https://ticketware.eu/p/bKLp

Vstupné cez predpredaj: 5 €

Vstupné na mieste: 6 €

Uvádzame v pôvodnom znení s českými titulkami.

Veková vhodnosť: 15

Organizátorom predstavenia je O. Z. za! amfiteáter.

Prosíme návštevníkov o dodržiavanie platných opatrení v súvislosti s pandémiou COVID-19.

Počet účastníkov predstavenia je momentálne obmedzený na 500 osôb.

Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.

Žiadosti o vrátenie vstupného po jeho zakúpení radi vyhovieme, ak by došlo k technickému zlyhaniu, resp. neuskutočneniu, či nedokončeniu predstavenia v dôsledku takéhoto zlyhania. Pre tento prípad si prosím uschovajte vstupenku, ktorá bola zakúpená na pokladni, po dobu trvania predstavenia, nakoľko vrátenie vstupného je podmienené vrátením vstupenky. Nemôžeme však niesť zodpovednosť za zmenu počasia počas predstavenia a teda nemáme ani možnosť vrátiť vstupné z dôvodu nepriaznivého počasia po začatí predstavenia. Vaše pochopenie si veľmi vážime.

Informácie

Amfiteáter, Cesta na Amfiteáter 2, Banská Bystrica