Podujatia

Motýľ na anténe

Motýľ na anténe-16

Jednoaktová komédia Václava Havla oscilujúca na hranici medzi ideálmi a skutočnosťou, konaním a nekonaním, logikou a blázincom.

„Divadlo na Rázcestí netypickou „havlovkou“ dôstojne, vtipne i rezolútne oslávilo 100 rokov od vzniku Československa. Havel si vedel spraviť srandu z preňho typických spoločenských vrstiev, najmä však zo seba samého. Herci v profesionálne náročných polohách diváka zabávajú, ale mu aj dýchajú na zátylok.“ Z recenzie Dagmar Šebanovej v týždenníku MY.

Havel svoje dramatické majstrovstvo rozohráva na pôdoryse príbehu mladého manželského páru žijúceho v byte so svojou svokrou a neznámou persónou, z ktorej sa vykľuje zázračný inštalatér… Hra je presnou a vtipnou analýzou ľudských charakterov a rodinných vzťahov. Absurdný príbeh intelektuálnych rozhovorov o tom, čo by bolo dobré urobiť, pre bystrické divadlo zrežírovala renomovaná bratislavské režisérka Soňa Ferancová.

„Dialógy mladých manželov nie sú žiadne nezmysly. Dokážu veľmi jasne, s nadhľadom, múdro, vtipne aj filozoficky pomenovať rôzne skutočnosti. Spisovateľova svokra, ktorá im poskytla strechu nad hlavou, je zas pragmatická žena, ktorá do debaty neustále vkladá historky, pripomínajúce čierne kroniky bulváru. Cez postavy sa tieto dva svety neustále konfrontujú a v tom spočíva aj gros humoru tejto inscenácie.“ Hovorí k predstaveniu režisérka.

Inscenácia zabavila a potešila už stovky divákov. Hosťovala v divadle J. Palárika v Trnave, dokonca sa s úspechom predstavila na scéne Modrého salóna Slovenského národného divadla v Bratislave! Tentokrát si ju budete môcť užiť na domácej scéne. Predstavenie sa uskutoční v utorok 15. októbra o 19.00 hodine v sále BDNR.

Vstupenky na predstavenie je možné kúpiť v predpredaji: www.ticket-art.sk , alebo v pokladnici divadla. Rezervácie: 048/412 55 13, vstupenky@bdnr.sk.

Vstupné: 6 €, predpredaj: 5,50 €, študenti/študentky: 5,50 €, predpredaj: 5 €, seniori, seniorky: 3 €

 

Informácie