Podujatia

Medzinárodný deň detí

mdd4

MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ V BANSKEJ BYSTRICI S BOHATÝM PROGRAMOM.

V sobotu 1. júna to bude v našom meste žiť bohatým programom, ktorý pripravujeme ako oslavu sviatku všetkých detí. Na MDD si budete môcť užiť mnoho atrakcií nielen v Parku pod Pamätníkom SNP, ale aj na Starej Tržnici či na Námestí SNP

Program odštartujeme o 15:00 hod. v Parku pod Pamätníkom SNP. Tešiť sa môžete na vystúpenie ZUŠ Jána Cikkera Banská Bystrica, deti z tanečného štúdia POUS studio, kúzelníka Talostana či na hudobno-pracovnú skupinu Vrbovskí víťazi. Na malom pódiu v areáli parku sa môžete tešiť na viacžánrové vystúpenie Daniel Hevier, Jobusovky Branislava Jobusa a projekt Bystré deti, s cieľom naučiť deti zdravým finančným návykom. Najmenší návštevníci sa budú môcť zúčastniť na interaktívnom predstavení Bábkové divadlo na Rázcestí/Puppet theatre at the Crossroads Akvabatolárium.

Okrem programu v parku poteší deti o 16:00 hod. na Starej Tržnici predstavenie Vlk na mesiaci v podaní Divadla Houže. Na Námestí SNP v tento deň o 17:00 hod. zažijú Banskobystričania a Banskobystričanky energickú bubnovú show známej skupiny Campana Batucada, ktorá bude následne lákať všetkých z námestia až do Parku pod Pamätníkom SNP.

O 17:00 hod. zároveň symbolicky otvoríme obnovené výtvarné dielo Hexagon, ktoré v minulosti slúžilo ako detské ihrisko. Otvorenie spestrí pohybovo – tanečné predstavenie Divadlo Štúdio Tanca.

Deti sa v parku môžu tešiť aj na rôzne hry, súťaže, tvorivé dielne, športové aktivity, parkour, sadenie kvietkov so šikovnými pracovníčkami Záhradnícke a rekreačné služby, ukážky práce hasičov, Mestská polícia Banská Bystrica i Slovenský Červený kríž, územný spolok Banská Bystrica, jazdu na turistickom vláčiku NEUSOHL EXPRESS či environmentálne aktivity, ktoré pripravia zamestnanci Štátnej ochrany prírody SR.

Tešíme sa na vás!

Informácie

Banská Bystrica - Park pod Pamätníkom

Galéria