Podujatia

Letné kino na amfiteátri: Pink Floyd: The wall

Pink Floyd

PINK FLOYD: THE WALL

(Veľká Británia, 1982, 95 min, Alan Parker)

Je zamknutý v izbe akéhosi hotela v L. A. a hlavou mu víria kľúčové okamihy jeho života. Rocková hviezda Pink, na ktorého koncert sa už možno kdesi vonku schádza tisíce fanúšikov. Sedí tu a utápa sa v desivých predstavách a víziách. Scény represií a ľudskej agresivity sa striedajú s frustrujúcimi spomienkami na detstvo bez otca, zato s prehnane starostlivou matkou, na školu, ktorá má za úlohu všetkých zomlieť do jednej beztvarej, nemysliacej masy, na ženu, ktorá ho zradila. Sedí tu, uzavretý v pomyselnej ochrannej stene, ktorú si okolo seba kedysi vybudoval a nevie ako ďalej.

Kultové dielo „Pink Floyd: The Wall“ je jedným z mála filmov, experimentujúcich s čisto hudobným materiálom. Po úspechu javiskového spracovania dvojalbumu populárnej skupiny Pink Floyd sa réžie celovečerného filmu ujal Alan Parker (Sláva, Horiace Mississippi, Evita atď.), ktorý sa tu poetike hudobného tvaru priblížil v kinematografických dejinách celkom ojedinelým spôsobom. Podľa scenára Rogera Watersa vznikol film, ktorý je zmesou symbolických obrazov a animovaných sekvencií, volne spojených hudbou a situáciami fiktívnej hlavnej postavy. Film, ktorý je nadčasovým rozprávaním o osamelosti človeka a o najrôznejších stenách, ktoré si okolo seba staviame.

Uvádzame z 35mm filmovej kópie.

Predpredaj: system.cinemaware.eu

Vstupné cez predpredaj: 5 €

Vstupné na mieste: 6 €

V pôvodnom znení s českými titulkami.

Veková vhodnosť: 15

Organizátorom predstavenia je O. Z. za! amfiteáter.

Prosíme návštevníkov o dodržiavanie platných opatrení v súvislosti s pandémiou COVID-19. Počet účastníkov jedného podujatia je momentálne obmedzený na 1000.

Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.

Žiadosti o vrátenie vstupného po jeho zakúpení radi vyhovieme, ak by došlo k technickému zlyhaniu, resp. neuskutočneniu, či nedokončeniu predstavenia v dôsledku takéhoto zlyhania. Pre tento prípad si prosím uschovajte vstupenku, ktorá bola zakúpená na pokladni, po dobu trvania predstavenia, nakoľko vrátenie vstupného je podmienené vrátením vstupenky. Nemôžeme však niesť zodpovednosť za zmenu počasia počas predstavenia a teda nemáme ani možnosť vrátiť vstupné z dôvodu nepriaznivého počasia po začatí predstavenia. Vaše pochopenie si veľmi vážime.

Informácie