Podujatia

Krehké bytie I VÝSTAVA od 17.2.2022

krehke bytie foto

Gallery Lazovná 1 v Banskej Bystrici pozýva na výstavu Krehké bytie, na ktorej sa predstavia dvaja slovenskí umelci, Pavol Megyesi a Juraj Poliak.

Vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok 17. februára o 17:00 h v priestoroch galérie na Lazovnej 1 v Banskej Bystrici.

Hudobný hosť: kapela PRSTY

Výstava potrvá do 27. marca 2022.

Návštevné hodiny Gallery Lazovná 1:

Utorok až sobota, 13:00 – 17:00 h

 Pavol Megyesi

Pavol Megyesi pochádza z Košíc. V roku 1997 absolvoval Katedru voľnej grafiky a ilustrácie (prof. D. Kállay) na Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Vo svojej tvorbe sa venuje predovšetkým maľbe ale aj digitálnemu obrazu a vytváraniu objektov. Megyesiho sugestívne maľby vyzývajú divákov k bližšiemu preskúmaniu, aktivizujú k pohybu, k prezeraniu z ďalších uhlov, vzpierajú sa jednoduchému obsiahnutiu pohľadom, ale aj obrazovému reprodukovaniu. Pavol Megyesi prostredníctvom svojich malieb vytvára jedinečný priestor, kde si divák vytvára imaginatívny a emotívny vzťah k nazeranému obrazu.

Juraj Poliak

Výtvarník a scénograf Juraj Poliak je rodákom z Liptovského Mikuláša. Vyštudoval Vysokú školu umení v Bratislave (Ateliér grafiky). Popri výtvarnej a výstavnej činnosti sa venuje aj scénografii. Spolupracuje s viacerými divadlami a je držiteľom ocenenia Dosky za Najlepšiu scénografiu sezóny 2014/2015 (inscenácia Mojmír II. alebo Súmrak ríše, SND). Je držiteľom významných ocenení a predstavil sa na viacerých samostatných výstavách na Slovensku aj v zahraničí. Je tiež členom divadelno-hudobno-výtvarného zoskupenia Med a Prach a členom výtvarnej skupiny Rôznakí.

 

 

 

Informácie

Galéria