Podujatia

Krasojazdkyňa

krasojadkyna-2

Scénické čítanie knihy Uršule Kovalyk v podaní Divadla bez domova. Pre dospelých.

Inscenované čítanie z knihy Uršule Kovalyk, ktorá sa dostala medzi finalistov a finalistky literárnej súťaže Anasoft litera 2014. Príbeh sa odohráva počas socializmu a v období pádu totalitného režimu v malom meste na východe Slovenska. Inscenované čítanie s performatívnymi prvkami, ktoré nám vyrozpráva príbeh netradičnej rodiny plnej zvláštnych žien, je oslavou ženského priateľstva a prináša trpké poznanie, že túžba po moci zničí akékoľvek vzťahy.

Účinkujú: Denny Okrutská, Zuzana Pokorná, Zuzana Zajacová, Uršuľa Kovalyk, Beáta Maderová

Divadlo bez domova je komunitné divadlo, ktoré pracuje s marginalizovanými skupinami obyvateľstva netradičnou umeleckou formou, ako je divadlo, tanec, performance alebo spev. Zviditeľňuje rôzne  témy, ktoré sú v komerčnej umeleckej sfére prehliadané. Spája umelecké so sociálnym a pomáha narúšať stereotypy, ktoré v spoločnosti voči marginalizovaným skupinám existujú.

Po predstavení – diskusia s autorkou knihy Uršuľou Kovalyk o jej diele, o spolupráci s divadlom/divadlami, ktorú vedie Mgr. Lujza Urbancová, PhD. z Filozofickej Fakulty Univerzity Mateja Bela.

Informácie

Skuteckého 14, Banská Bystrica - Bábkové divadlo na rázcestí