Podujatia

Komentovaná prehliadka výstavy s kurátorkou

crop zmensene

Pozývame na komentovanú prehliadku výstavy Edmund Gwerk – Paralely a Paradoxy s kurátorkou Zsófiou Kiss-Szemán, ktorá návštevníkov prevedie výstavou, porozpráva o procese jej vzniku a podrobnejšie predstaví tvorbu Edmunda Gwerka.

Repríza výstavy z Galéria mesta Bratislava –  Edmund Gwerk – Paralely a paradoxy, predstavuje 80 autorových vrcholných diel, podáva obraz o celej jeho tvorbe od dvadsiatych do štyridsiatych rokov 20. storočia. Prostredníctvom stovky fotografií a dobových dokumentov sa návštevníčky a návštevníci môžu oboznámiť so životnou dráhou tohto významného predstaviteľa medzivojnového maliarstva na Slovensku, ako aj jeho manželky, významnej literárnej vedkyne Alžbety Göllnerovej-Gwerkovej. Do výstavy sú zaradené aj intervenčné diela Matúša Lányiho a Svätopluka Mikytu reagujúce na tvorbu tohto vynikajúceho Banskoštiavnického umelca.

Nulovú vstupenku si rezervujete online alebo v budovách Stredoslovenskej galérie. Kapacita je obmedzená. Podujatie organizujeme za dodržiavania aktuálnych protipandemických opatrení.

Rezervácia vstupeniek:

https://tootoot.fm/cs/events/614853aa40c0380830ac39a0

///////////

 

Názov podujatia: KOMENTOVANÁ PREHLIADKA výstavy s kurátorkou

Edmund Gwerk – Paralely a Paradoxy

Usporiadateľ: Stredoslovenská galéria

Prehliadku povedie: Zsófia Kiss-Szemán

Vystavujúci autor: Edmund Gwerk

Miesto: Bethlenov dom, Dolná 8

Termín: 28. septembra 2021 (utorok) o 17:00 hod.

 

Vstup voľný.

 

Srdečne pozývame!

 

Podujatie sa koná v rámci festivalu Prvý človek bol umelec 5, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Podujatie je realizované v rámci Svetového dňa cestovného ruchu s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja a Dni európskeho kultúrneho dedičstva.  

 

Informácie

Stredoslovenská galéria - Bethlenov dom, Dolná 8, Banská Bystrica