Podujatia

Koblen – Lazar I VÝSTAVA

lazovná - galéria

V banskobystrickej Gallery Lazovná 1 sa uskutoční výnimočná a historicky prvá spoločná výstava dvoch generačne aj štýlovo odlišných autorov Karolíny Koblen (ČR) a Romana Lazara (SR). Obidvaja autori už majú za sebou samostatné aj kolektívne výstavy v prestížnych galériách doma i v zahraničí.

 

Zatiaľ čo Roman Lazar je považovaný za predstaviteľa outsider artu, Karolína Koblen je reprezentantkou novej vlny českej maľby. Obaja však majú  spoločnú pasiu v extraordinarite, obaja sú solitéri a ich diela sa vyznačujú neštandardným až výstredným prístupom k zobrazeniu reality.

 

Promo spoločnej výstavy OBRAZY sa nesie v duchu alúzie na legendárnu výstavu spoločných obrazov Warhola a Basquiata v roku 1985, aj keď súčasná výstava nie je prehliadkou kolektívnych diel, napriek tomu, že jedno s názvom Don´t touch God´s Balls spolu vytvorili a bude v Banskej Bystrici aj vystavené.

 

Vernisáž výstavy KOBLEN – LAZAR: OBRAZY sa uskutoční vo štvrtok 8. septembra o 17.00 h v Gallery Lazovná 1 v Banskej Bystrici. Výstava potrvá do 23. októbra 2022.

 

 

Informácie

Lazovná 1, Banská Bystrica - Gallery Lazovná 1

Galéria